חדשות

דיווח: פרופ' זאב רוטשטיין "מציג דרישות שכר מוגזמות" לתפקיד מנכ"ל "הדסה"

"קול ישראל" דיווח היום בצהריים, כי גורמים במשרדי הבריאות והאוצר מסרו כי פרופ' רוטשטיין דורש "שכר גבוה מהמקובל במגזר הציבורי בקרב מנהלי בית החולים"; לפי הדיווח, מנהל "שיבא" דרש שכר גבוה במידה משמעותית מזה של אביגדור קפלן, המנכ"ל הקודם, שקיבל כ-100,000 שקל בחודש

פרופ' זאב רוטשטיין בתדרוך לתקשורת ב-2014 (צילום: גדעון מרקוביץ' / "פלאש 90")

גורמים במשרדי האוצר והבריאות מסרו היום (ג') ל"קול ישראל", כי פרופ' זאב רוטשטיין, שמינויו לתפקיד מנהל "הדסה" אושר על ידי הדירקטוריון של בית החולים והיועץ המשפטי לממשלה, מציג "דרישות שכר מוגזמות".

בדיווח שנמסר במהדורת החדשות של קול ישראל היום בצהריים צוטטו גורמים בשני המשרדים, שטענו כי "פרופסור זאב רוטשטיין מציג דרישות שכר החורגות מהמקובל במגזר הציבורי בקרב מנהלי בתי חולים".

לפי הדיווח, נמסר כי שאלת מינויו וכניסתו של פרופ' רוטשטיין לתפקיד מנכ"ל המרכז הרפואי "הדסה" בירושלים (עין כרם והר הצופים) "הגיעה לשלב המכריע".

גורמים במשרדי האוצר והבריאות אמרו לתחנה, כי פרופסור רוטשטיין דרש שכר גבוה במידה משמעותית בהשוואה לשכרו של המנכ"ל הקודם של "הדסה", אביגדור קפלן, שהתפטר מהתפקיד ביוני 2104 .

בינואר אשתקד דיווח העיתון "כלכליסט", כי שכרו החודשי של קפלן כמנהל הדסה עמד על 99 אלף שקל. לא נמסר עדיין מה גובה השכר שדורש עתה רוטשטיין.

פרופסור רוטשטיין, כך מסרו אותם מקורות ל"קול ישראל", גם הציג תנאים שונים לגבי התרומות שבדעתו לגייס ל"הדסה", לצד הדרישה למחוק את התובענה המשמעתית שהוגשה נגדו על התנהלותו כמנהל המרכז הרפואי "שיבא".

ממשרדי האוצר והבריאות נמסר, כי "תנאי השכר של מנכ"ל הדסה ייקבעו רק בהתאם למקובל במגזר הציבורי והחלטה על כך צפויה בקרוב".

מינויו של רוטשטיין כמנכ"ל הדסה – מהלך שאותו יזם ודחף שר הבריאות יעקב ליצמן – קיבל בספטמבר האחרון את אישור המשנה ליועץ המשפטי לממשלה וגם אושר בידי מנכ"לי האוצר והבריאות בהודעה משותפת.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' זאב רוטשטיין,  משרד האוצר,  משרד הבריאות
תגובות
 
אנונימי/ת
29.10.2015, 20:03

מענין . קפלן אמר שהוא מתנדב ומקבל רק הוצאות . הנה נתגלה מה ההוצאות שלו . ממש מגה הוצאות.

אנונימי/ת
29.10.2015, 21:11

אין בעיה, ובתנאי שיקבע גם תקציב שנתי, שכל חריגה ממנו תרד בלעדית ממנכ"ל הדסה, גם אם הדבר יביא לשכר שלילי. מה שנקרא PUT YOUR MONEY WHERE YOUR MOUTH IS.

30.10.2015, 00:34

על זה כבר לוי אשכול אמר:כשחוטבים עצים נופלים שבבים.
במילים אחרות:לא תחסום שור בדישו

אנונימי/ת
30.10.2015, 07:41

אני דווקא זכרתי שהאמירה הזו מיוחסת לסטלין

אנונימי/ת
30.10.2015, 08:30

לא זה ולא זה . מדובר על פתגם רוסי מאד ישן, הרבה ליםני סטלין ואשכול.

אנונימי/ת
30.10.2015, 08:32

לא מבין:
1. סכר מנהל לא נקבע לפי ותק, דרגה וכד? אז למה אנחנו, יתר הרפאים ה״נמלים״ לא סוגרים גם הסכמים פרטיים? זה היה מסדר את הינין הרבה יותר מהר וזול מהשר כל הזמן שביעות ומבליטת ללא משמעות.
2. שהתחילו מו״מ עם פאופ. רוטשטיין לא דיברו מראש גם על הסכר? במסעדה אתה מזמין הוכל לפני לדעת כמה זה עולה? פה יש סיבות אחרות.
3. אין כסף. אבל להזמין חברה חיצונית לפתור את הבעיות הכלכליות של הדסה כן היו כספים. מה יצא מזה? החברה לקחה כסף, עשתה ...ח..ה והדסה גוססת בהמשך.
4. ברגע שבהנהלה יבינו שאי אפשר לפתור בעיות כלכליות עם מנגנונים פוליטיים פנימיים של אנשים קטני מוח וחסרי אופק הכל יהיה יותר כל.

אנונימי/ת
31.10.2015, 20:02

ממתי בוחרים מנהל בית חולים אחד מתוך אחד אפילו בלי מכרז! יחד עם התובענה המשמעתית?
"מלכותה יתן המלך לרעותה הטובה ממנה"

אנונימי/ת
06.11.2015, 09:01

בשתי מילים לא ראוי בשלוש מינוי לא ראוי