חדשות

ארגון הבריאות העולמי: צריכת בשר מעובד מעלה את הסיכון לסרטן המעי הגס

לפי מומחי הארגון, צריכה יום-יומית של 50 גרם בשר מעובד מעלה את הסיכו ןלפתח סרטן המעי הגס והחלחולת ב-18%; הבשר המעובד הוסף לקטגוריה מחמירה של גורמים לסרטן

בשר מעובד (צילום: אילוסטרציה)

ארגון הבריאות העולמי (WHO ) הודיע אתמול (ב') כי צריכה יום-יומית של 50 גרם בשר מעובד – נקניקיות, בייקון או המבורגר מוכן, למשל - מגבירה את הסיכון לפתח סרטן המעי הגס והחלחולת ב-18%. בהודעה שפירסם ה-WHO נאמר, כי הערכה זו מבוססת על ממצאי עשרה מחקרים.

בהודעה נאמר עוד, כי הארגון צירף את הבשר המעובד לקבוצת הסיכון 2a, כלומר קבוצת החומרים גורמי הסיכון שלגביה אין ממצאים חד משמעיים והראיות מוגבלות. ההכרזה נעשתה לאחר דיונים בפאנל של 22 חוקרים מ-10 מדינות, שהודיעו כי בחנו כ-800 מחקרים בהם נצברו די ראיות לכלול את הבשר המעובד בקטגוריה המחמירה, לצד חומרים כמו סיגריות, אסבסט, אלכוהול ודלקים מסוימים.

פרופ' פייר זינגר: "הדרך הטובה ביותר למניעת סרטן מעי היא בפעילות גופנית, שמורידה את הסיכון ב-40%"

לפי הודעת הארגון, בשר אדום "הוא בסבירות להיות מסרטן (קרצינוגני), אבל הראיות לכך מוגבלות". לצד ההודעה גם הודגש, כי לבשר, במיוחד שאינו מעובד, יש יתרונות בריאותיים חשובים.

פרופסור פייר זינגר, מנהל טיפול נמרץ ומומחה בתזונה קלינית ב"בילינסון", וחבר המכון הבינלאומי למניעת סרטן בעיר ליון צרפת, הסביר אמש לעיתון "הארץ", כי ההודעה על הסיווג ברמה הגבוהה ביותר אומרת שיש מספיק "ראיות ברזל" מוכחות לכך. "חובה להדגיש כי עבור מכוני המחקר והבריאות הגדולים העוסקים במניעת סרטן לא היה בזה חידוש. בשר מעובד כגורם סיכון מהותי ידוע מזמן", אמר לעיתון.

פרופסור זינגר מסר, כי לפני כשנה, בכנס בינלאומי שקיים המכון הצרפתי, פורסמה הודעה דומה על בסיס מחקרים גדולים, שהראו כי "צריכת בשר מעובד באופן קבוע היא גורם סיכון לתחלואת סרטן. מחקרים דומים נעשו ב'הרווארד'". לדבריו, יש מחקרים המראים כי אצל אנשים שנמנעו מצריכת בשר מעובד יש שכיחות יותר נמוכה של סרטן המעי הגס. "אבל הדרך הטובה ביותר למניעתו היא בפעילות גופנית, שמורידה את הסיכון ב-40%", הדגיש פרופסור זינגר.

המרכז למחקר הסרטן בבריטניה הגיב אתמול להודעה, ואמר כי "זו סיבה להקטין בצריכת הבשר המעובד והאדום, אבל לא לחדול כליל". בהודעת התגובה נאמר, כי "צריכה מעת-לעת של כריכים ובהם לא יותר משתי פרוסות דקות של קותלי חזיר תגרום לנזק קטן מאוד, אם בכלל".

דובריה הרשמיים של תעשיית הבשר המעובד בארה"ב דחו את קביעות ה-WHO. גופי תקשורת בארה"ב העריכו קודם לכן שתעשיית הבשר תפעיל לחץ על ה-WHO למתן את מסקנותיו .

בשר מעובד הוא בשר שבאמצעות חומרים שונים מוארכים חיי המדף שלו וכן הם נועדים לשפר את טעמו. תהליכי העיבוד כוללים עישון, הוספת מלח וחומרי שימור ומניעה, וצלייה בטמפרטורה גבוהה. בתהליך הזה נוצרים כימיקלים שעשויים להיות מסרטנים.

בהודעת ה-WHO נאמר, כי המסקנה אליה הגיע מבוססת על הערכות שנעשו בידי צוות מומחים בינלאומי בסוכנות למחקר סרטן, שבחנו את כל הראיות המדעיות בהקשר לנושא הזה.

למרות שהבשר המעובד נכלל באותה רשימת מצרכים מסוכנת "אין זה אומר כי רמת הסיכון שלו זהה לזה של פלוטוניום או עישון. כריך בייקון איננו מסוכן ורע כמו עישון", הגיבו מומחי סרטן בריטיים, לפי דיווח של ה-BBC.

ד"ר קורט סטרייף (Kurt Straif) מה-WHO אמר, כי "עבור הפרט, הסיכון לפתח סרטן המעי עקב צריכת בשר מעובד נשאר קטן, אבל הסיכון גדל ככל שכמויות הבשר הנצרכות עולות". עוד אמר, כי ההודעה חשובה למדינות חברות הארגון כדי שיוכלו להמליץ לאוכלוסייה להקפיד על תפריט מזון מאוזן.

ד"ר טרזה נוראט, מה"אימפריאל קולג'" בלונדון, שהיא אחת מיועצות ה-WHO השותפה לדיווח, מסרה כי לצד הגבלת הצריכה של בשר אדום והימנעות מבשר מעובד, כדאי שהצרכנים ידעו שעליהם לצרוך מזון עשיר בסיבים תזונתיים מפירות וירקות וגם להקפיד על שמירת משקל הגוף לאורך החיים, ביצוע פעילות גופנית, לצד צריכה מוגבלת של אלכוהול והימנעות מעישון.

על-פי הערכות, כך מדווח ה-BBC, ניתן למנוע מדי שנה 34 אלף מקרי מוות מסרטן בבריטניה אם צריכת מוצרי בשר המעובד אכן תקטן. זאת, לעומת מיליון מקרי מוות מסרטן עקב עישון ו-600 אלף מקרי מוות המיוחסים לצריכת אלכוהול.

לבשר אדום טרי יש ערכים תזונתיים – בהיותו מקור מרכזי לברזל, אבץ ו-ויטמין B12. פאנל היועצים של תעשיית הבשר בבריטניה פירסם תגובה בה התייחס באופן כללי לבשר אדום, ולא לבשר מעובד, ובה נאמר: "הימנעות מבשר אדום בתפריט איננה אסטרטגיית מניעה לסרטן ומוטב שארגון הבריאות העולמי יתמקד בסכנות שבעישון, עודף ומשקל יתר וצריכת אלכוהול".

"הארץ" מצטט היום (ג') גם את האונקולוגית ד"ר גלי פרל, מ"מרכז דוידוף" ב"בילינסון", שאמרה כי "נזקי הבשר המעובד מוכרים אבל הוא זכה עתה למעמד מחמיר במיוחד". ד"ר פרל סיפרה, כי למטופליה היא נוהגת להמליץ שלא לצרוך יותר מ-500 גרם בשר אדום בשבוע.

נושאים קשורים:  חדשות,  בשר מעובד,  בשר אדום,  ארגון הבריאות העולמי,  WHO,  חומר מסרטן,  קרצינוגני
תגובות
 
אנונימי/ת
28.10.2015, 08:05

האם זה אומר שנתחיל לראות הגבלה על מכירה ופרסום של מוצרי בשר מעובד?
האם נתחיל לראות תוספת מיסוי בדומה לסיגריות?