שני רופאי משפחה בשירותי בריאות כללית - ד"ר בתיה קורנבוים מחיפה וד"ר בדיר אמין מפתח-תקווה – וכן ד"ר אייל גולדברגר, המנהל הרפואי של "הוספיס" גליל עליון – התכבדו באות המופת של האגודה הישראלית לרפואה ומשפט לשנת 2015 . בטקס שבו הוענק האות ושבו השתתף יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן ואורחים נוספים, בירכה ד"ר קורנבוים בשם שלושת הזוכים באות.

ד"ר קורנבוים, בוגרת בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה היא אם ל-3 בנים ועובדת כבר 24 שנים כרופאת משפחה במרפאת "הכללית" ברוממה. ב-2002 יצאה לארה"ב ולמדה שם ייעוץ לאורחות חיים בריאים והוסמכה כ- certified lifestyle counselor. היא מנהלת גם מרפאה פרטית לטיפול בהשמנה על-ידי שינוי באורחות החיים וחוקרת ראשית בהטמעת תכנית הייעוץ לשיפור אורחות החיים בקרב נשים ערביות בגליל. "אני גם מרצה, סיפרה, על הצורך בהטמעת אורחות חיים בריאים בכל פורום מקצועי אפשרי - לציבור הרופאים, הדיאטניות, רוקחים וגם לקהל הרחב".

שניים מהזוכים באות, הם רופאי משפחה, הדגישה ד"ר קורנבוים בטקס "כי אנחנו מרגישים שאנו הכתובת הראשונה, השנייה והקבועה למטופלים - ותמיד בשבילם".

"יחסי רופא-חולה הם קשר דו סיטרי", הוסיפה עוד ד"ר קורנבוים "ועלינו לזכור כי מלים ואמפתיה הם לעתים גם תרופה". היא ציינה כי אחת הבעיות שעמן צריך רופא, בעיקר מבוגר, להתמודד כיום היא "שחיקת החמלה" - ולכן יש לתת את הדעת לנושא הזה.
על הזוכה השלישי באות, ד"ר גולדברגר, אמרה ד"ר קורנבוים: "הוא עושה עבודת קודש ממש עם ולמען חולים קשים מאד. דרושות תעצומות נפש רבות כדי לעשות זאת".
האגודה הישראלית לרפואה ומשפט, נוסדה בידי פרופסור אמנון כרמי בשנת 1972 וכיום ברים בה למעלה מ- 2000 רופאים ומשפטנים ורופאים. פרופסור כרמי יזם את הענקת אות המופת השנתי לרופאים המצטיינים ביחסי רופא מטופל ובגישה אנושית יוצאת דופן.
מדי שנה יוצאת האגודה ב"קול קורא" המתפרסם בעיתונות והמטופלים נקראים להמליץ על רופא שנראה להם זכאי לאות. מתוך כלל המכתבים שמגיעים לאגודה נבחרים הזוכים.
שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר הייתה יו”ר הועדה השנה שהחליטה על הזוכים באות.