חדשות

שיטה חדשנית לטיפול בפיסוטלה באמצעות לייזר במרכז הרפואי "ברזילי"

במסגרת השיטה מוכנס מכשיר לייזר מתקדם לפי הטבעת, וגורם לסגירתה המוחלטת של הפיסטולה; ההליך פותח על ידי רופא איטלקי, ומיושם בביה"ח על ידי ד"ר איגור לרנר

טיפול בעזרת לייזר (צילום: אילוסטרציה)
טיפול בעזרת לייזר (צילום: אילוסטרציה)

המרכז הרפואי "ברזילי" באשקלון הודיע אתמול (ד'), כי בוצע אצלו בהצלחה ניתוח בשיטה חדשנית לשם טיפול בפיסטולה בפי הטבעת (פריאנלית). בשיטה נעשה שימוש במכשיר לייזר מתקדם בעל סיב, המוכנס לפי הטבעת ובאנרגיית הלייזר גורם לסגירתה המוחלטת של הפיסטולה ("התעלה").

ד"ר איגור לרנר (צילום: דוד אביעוז)

ד"ר איגור לרנר (צילום: דוד אביעוז)

בית החולים מסר כי זו הפעם הראשונה ששיטה זאת נעשתה בארץ. היא פותחה באיטליה על-ידי ד"ר פאולו ג'אמונדו (Paolo Giamondo), מנהל היחידה הקולורקטאלית במחלקה לכירורגיה כללית בבית החולים סנטו ספירטו באלבה-ברה, מחוז פיאמונטה שבצפון מערב איטליה.

ד"ר איגור לרנר, כירורג ופרוקטולוג, השתלם בנושא זה ויישם את השיטה החדשנית בבית החולים ברזילי. הניתוח נעשה על ידי ד"ר לרנר, ביחד עם ד"ר רביע דראשווה, במחלקה הכירורגית שמנהל פרופסור בוריס יופה.

פיסטולה בפי הטבעת (פריאנלית) היא מחלה זיהומית באזור הגורמת להיווצרות חוזרת של מורסות בפי הטבעת. המחלה גורמת סבל רב לחולה. לעיתים היא מצריכה מספר גדול של ניתוחים – ואלו לרוב מתבצעים בהרדמה מלאה.

 ד"ר רביע דרוואשה (צילום: דוד אביעוז)

ד"ר רביע דרוואשה (צילום: דוד אביעוז)

לניתוחים אלו השלכות לא מעטות, כמו היחלשות שריר הסוגר, ולעיתים אף אי שליטה על הסוגרים ואיבוד צואה וגזים ללא יכולת שליטה. השיטות הנהוגות היום לטיפול במחלה, מסר ד"ר לרנר, מצריכות ניתוחים חוזרים, חלקם דחופים עקב מורסה וכאב עז. שיעורי הצלחה בהם נמוכים, בעוד שיעור הסיבוכים רב.

בניתוח בשיטה החדשנית, ובעזרת מכשיר הלייזר המתקדם, נרשמת הצלחה גבוהה: לא נדרשים ימי אשפוז, למטופל אין כמעט כאבים והפרוצדורה הכירורגית משפרת את איכות חייו באופן מיידי. "אין כל ספק", הוסיף ד"ר לרנר, "כי השיטה מהווה התקדמות מקצועית גדולה לפתרון בעיה המציקה מאוד לחולים וגורמת לסבל רב".

נושאים קשורים:  חדשות,  פיסטולה,  לייזר,  ד"ר איגור לרנר,  המרכז הרפואי "ברזילי",  ד"ר פאולו ג'אמונדו
תגובות
 

ד"ר לרנר הנכבד!
ראשית, מזל טוב ליום הולדתך ואיחולי בריאות, אושר ועושר ושמחה מכל הלב ממני וגם מאת ד"ר מרינה אליס!
קראתי בעניין רב את כתבה הנוכחית ואשמך לקבל ממך בהקדם את הפרטים הטכניים שלא פורטו כאן וגם לשוחח על אפשרות להשתלב לנסיונך בנושא הנ"ל ...
בברכה, וגם, בהזדמנות זאת - איחולי חג ראש השנה שמח, המון הצלחה ובדרכך המקצועית ובחייך האישיים!