חדשות

לראשונה: בית החולים "ברזילי" הוסמך להעביר התמחות-על במינהל רפואי

מי שיירכז את התמחות העל החדשה הוא ד"ר יניב שרר, סגן מנהל בית החולים, לאחר שוועדה של הר"י אישרה את התוכנית; הנהלת "ברזילי": "זו בשורה גדולה עבורנו"

בית החולים "ברזילי" (מקור: ויקיפדיה)

ועדה של ההסתדרות הרפואית הסמיכה בתחילת החודש (ספטמבר) את המרכז הרפואי-אוניברסיטאי "ברזילי" באשקלון, לבית חולים שבו יוכלו מעתה רופאים להתמחות באופן מלא במינהל רפואי. "מדובר בבשורה גדולה עבורנו", הגיב בית החולים על מתן ההסמכה.

מדובר בהתמחות-על ורשאי לגשת אליה כל רופא-מומחה באחד ממקצועות הבסיס. כיום, התמחות במינהל רפואי היא תנאי חובה לכל מינוי חדש לתפקידי הניהול הבכירים של בתי החולים - מנהלים וסגני מנהלים.

התמחות במינהל רפואי היא תנאי חובה לכל מינוי חדש לתפקידי הניהול הבכירים של בתי החולים - מנהלים וסגני מנהלים

במהלך ההתמחות, ייחשפו המתמחים לחומר עיוני ומעשי הקשור לניהול רפואי של בית חולים, וגם של מערכת הרפואה בקהילה, בהתאם לתנאים הקיימים בישראל. הם יצטרכו לעמוד בבחינות התמחות שלב א' ו-ב', כמקובל בכל מקצוע רפואי.

בראש המחלקה לניהול רפואי עומד ד"ר יניב שרר, סגן מנהל המרכז הרפואי ברזילי. משתתפי ההתמחות צפויים להכיר מקרוב ולעומק את כלל עבודת ההנהלה של בית החולים, ולהיחשף לאתגרים שההנהלה נדרשת להתמודד עמם. מנהל בית החולים, ד"ר חזי לוי, וסגניו, ילוו את משתתפי ההתמחות מקרוב.

"אנו קוראים לרופאים להעשיר את התמחותם בכל הקשור לניהול רפואי", מסרה הנהלת ברזילי, "ובוודאי לאלו הרואים עיסוק זה כחלק מההתפתחות המקצועית שלהם בעתיד".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "ברזילי",  מינהל רפואי,  הר"י,  הסמכה,  ד"ר חזי לוי
תגובות