חדשות

פרופ' ליאור גפשטיין מונה לעמוד בראש המערך הקרדיולוגי בבית החולים "רמב"ם"

פרופ' גפשטיין יחליף בתפקיד את המנהל הוותיק, פרופסור חיים המרמן, שפרש לגמלאות; עומד גם בראש המעבדה למחקר אלקטרו-פיזיולוגי ושיחזור תפקודי הלב בפקולטה לרפואה של הטכניון

03.09.2015, 11:35
פרופ' ליאור גפשטיין (צילום: אדוארד קרפוב / "רמב"ם")

פרופסור ליאור גפשטיין מונה למנהל החדש של המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה, ויחליף בתפקיד את המנהל הוותיק, פרופסור חיים המרמן, שפרש לגמלאות.

פרופסור גפשטיין סיים את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה בטכניון והמשיך לתואר דוקטור למדעים בשיטות חדשות למיפוי חשמלי של הלב. המערכת שפותחה במהלך המחקר שלו משמשת כיום כשיטה המובילה בעולם לטיפול בהפרעות בקצב הלב באמצעות צריבה חשמלית.

פרופסור גפשטיין השלים את ההתמחות ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה ברמב"ם, ולאחר מכן יצא להשתלמות בת שנתיים באלקטרו-פיזיולוגיה בבית החולים של אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו.

מעבדתו של פרופ' גפשטיין הייתה מהחלוצות בפיתוח שיטות התמיינות של תאי גזע ליצירת רקמת לב אנושית

עם תום ההתמחות, השתלב פרופסור גפשטיין כחבר סגל בפקולטה לרפואה בטכניון והתמקד בחקר תאי לב עובריים ובהתמיינותם לתאי לב. כיום, גפשטיין הוא גם פרופסור מן המניין בפקולטה לרפואה בטכניון, עומד בראש המעבדה למחקר אלקטרו-פיזיולוגי ושיחזור תפקודי הלב בפקולטה לרפואה ומשמש קרדיולוג ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה בבית החולים רמב"ם.

מחקריו מתמקדים באלקטרופיזיולוגיה של הלב, חקר מחלות גנטיות של הלב ושימוש בטכנולוגיות של תאי גזע, הנדסת רקמות, והנדסה גנטית בפיתוח שיטות טיפול חדשניות במחלות לב. מעבדתו הייתה מהחלוצות בפיתוח שיטות התמיינות של תאי גזע ליצירת רקמת לב אנושית.

עשרות ממאמריו פורסמו בעיתונות הרפואית המובילה בתחום הקרדיולוגי ומצוטטים בהרחבה. על תרומתו לקרדיולוגיה, זכה פרופסור גפשטיין בפרסים יוקרתיים שונים, ביניהם פרסים מטעם האגודה האמריקנית לקרדיולוגיה, האגודה הקרדיולוגית האירופית, האיגוד הקרדיולוגי הישראלי ואחרים. באחרונה נבחר כחבר באקדמיה הלאומית הצעירה למדעים.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' ליאור גפשטיין,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  אלקטרו-פיזיולוגיה,  גנטיקה,  הנדסת רקמות,  תאי גזע עובריים,  לב
תגובות
03.09.2015, 22:23

ליאור אני גאה בך! שיהיה בהצלחה מאחל לביא קליין