חדשות

המרכז הרפואי "סורוקה": נחנכה מחלקת שיקום חדשה עם 20 מיטות אשפוז

בית החולים בבאר שבע הודיע על תוכניות להקמת בניין שיקום בבית החולים, שיכלול 36 מיטות; עד כה, לא הוצעו אפשרויות לשיקום לתושבי הנגב והדרום, והם נאלצו לעבור לבתי חולים במרכז

צוות מחלקת השיקום החדשה ב"סורוקה", יחד עם ד"ר אהוד דודסון, מנהל סורוקה (חמישי משמאל), ד"ר יולי טרגר, מנהל מחלקת השיקום (שישי משמאל) ואנשי צוות ובכירים נוספים (צילום: "סורוקה")

המרכז הרפואי "סורוקה" בבאר-שבע הודיע אתמול (יום ד'), על חנוכת מחלקת שיקום חדשה, הכוללת 20 מיטות אשפוז. בבניין השיקום שמתוכנן בבית החולים יהיו 36 מיטות. במארס השנה הוקצו לשלב הראשון של התוכנית 12 מיטות לשיקום – תחום רפואי שלא היה קיים עד כה עבור תושבי הנגב.

את מחלקת השיקום בבית החולים מנהל ד"ר יולי טרגר, יו"ר איגוד השיקום בהסתדרות הרפואית, ששימש בעבר בין השאר כסגן מנהל בית לוינשטיין.

עם כניסתו לתפקיד, גיבש ד"ר טרגר, יחד עם הנהלת בית החולים, את הצוות המקצועי הרב-תחומי של המחלקה, הכולל צוות סיעודי ייעודי לשיקום, פיזיותרפיסטים, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג שיקומי ועובדת סוציאלית.

את הקמת מחלקת השיקום, מסרה דוברות "סורוקה", יזמה ד"ר ניצה היימן-נוימן, סגנית מנהל "סורוקה" ומומחית בכירורגיית ילדים. בנה של ד"ר היימן-נוימן, גיל, בן 17, התמוטט בעקבות דימום מוחי ובהיעדר שיקום בבאר-שבע הועבר לתל השומר ושם נפטר לאחר 5 חודשים בשל סיבוך רפואי.

תרומה בסך 5 מיליון דולר ממשפחת מוסקוביץ' המתגוררת במיאמי וסכום דומה שהקצתה לשם כך "כללית", איפשרו לבצע את התכנית להקמת יחידת שיקום ראשונה באזור הנגב.

ד"ר טרגר אמר כי "מיום ליום אנחנו רואים יותר ויותר צורך במערכת שיקום למטופלים עם צרכים מורכבים, שנפגעו ממחלה או מטראומה. השיקום הוא תהליך ארוך ומורכב וברוב המקרים מדובר בשבועות ולפעמים גם בחודשים".

ד"ר אהוד דודסון, מנהל "סורוקה", הוסיף כי בית החולים משקיע מאמצים לקדם את בינוי המחלקה שתכלול 36 מיטות בבניין השיקום החדש, שייבנה בקמפוס "סורוקה".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "סורוקה",  מחלקת שיקום,  פיתוח,  באר שבע,  ד"ר יולי טרגר,  פרופ' אהוד דודסון
תגובות