חדשות

העציר הפלשתיני שובת הרעב שב להכרה וביקש להפסיק את עירוי הנוזלים והמלחים

מומחד עלאן, ששובת רעב כבר כחודשיים, ביקש להפסיק את העירוי שהושם לו מאז סוף השבוע; הוא שב להכרה והנשמתו הופסקה; עורך דינו: "מוכן לדחות ביממה את דרישתו בתנאי שיימצא פתרון"

פלשתינים מפגינים בעד שחרורו של מוחמד עלאן, מול בית החולים "ברזילי" באשקלון, בו הוא מאושפז (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

בית החולים "ברזילי" הודיע היום (ג') בצהריים, כי חל שיפור במצבו של שובת הרעב, מוחמד עלאן. הוא חזר להכרה ומתקשר עם סביבתו. הרדמתו של עלאן, שקיבל מאז יום שלישי עירוי עם מלחים וויטמינים, הופסקה, והוא גם נותק ממכשירי ההנשמה אליהם חובר. לדברי בית החולים, הוא ממשיך לקבל טיפול תרופתי חיוני, למניעת הידרדרות נוספת במצבו.

עורך הדין המשמש כבא כוחו מסר לתקשורת כי עלאן מסרב בשלב זה לקבל באופן רשמי את הצעת המדינה, לשחרר אותו מיידית בתנאי שייצא לחו"ל לארבע שנים לפחות, לפי עורך הדין, ג'וואד בולוס, עלאן עדיין דבק בעמדתו ודורש לשחררו בהקדם. לדבריו, עלאן ענה לשאלות בסיסיות שהוצגו לו, נראה תשוש ודיבר באטיות ובקול חלש.

מחר (ד') אמור בג"צ להתכנס שוב לדיון בעתירה שהגיש עורך הדין, הדורשת לשחררו בשל מצבו הבריאות. הוא שובת רעב כחודשיים.

"אנחנו דנים באפשרות של שחרור מיידי או שחרור ב-23 בספטמבר – המועד המרבי שעלאן יכול להסכים אליו", אמר עורך הדין, "מעבר לכך, נעביר את העניין להחלטת בית המשפט".  עורך הדין גם אמר כי עלאן ביקש להפסיק להזרים לו נוזלים ותרופות בעירוי דרך הווריד, למרות שהוסבר לו כי היענות לדרישתו עשויה להעמידו בסכנת חיים מידית.

"עלאן נאות לדחות את הדרישה הזאת ביממה כדי שנוכל אולי להשיג עבורו פתרון שישביע את רצונו", אמר עורך הדין, "הוא אמר שאם לא יימצא פתרון כזה, יחזור לשביתת רעב מלאה".

ד"ר חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי מסר, כי "אם עלאן לא ישוב לאכול ויסרב לטיפול, צפויה הידרדרות מהירה במצבו בתוך ימים". לדבריו, "הערנו אותו וגמלנו אותו מהנשמה. הוא מקבל טיפול חיוני ואנחנו ממשיכים לטפל בכל אשר נדרש. אני מניח שלא יתנגד לקבל את המשך הטיפול החיוני. נשתדל, בעזרת בני משפחתו, לדובב אותו ולהביא לכך שיסכים לפחות לקבל את הטיפול, גם אם הוא לא יוזן בכל צורה שהיא דרך מערכת העיכול. אם יסרב לקבל כל טיפול כפי שהיה לפני יום שישי, הסיכוי להידרדרות מסכנת חיים במצבו גדול. עדיין קשה לי להעריך אם נגרם לו נזק בלתי הפיך. אין להוציא זאת מכלל אפשרות, אף שכעת הוא ער ומתקשר ומצבו יציב".

נושאים קשורים:  חדשות,  שביתת רעב,  מוחמד עלאן,  המרכז הרפואי "ברזילי",  בג"צ
תגובות