חדשות

דיווח: מנכ"לי הבריאות והאוצר המליצו על מינוי פרופ' רוטשטיין למנהל "הדסה"

הצעד נדרש פורמלית על ידי המשנה ליועץ המשפטי, כדי להגן על המינוי בבג"צ; השניים נפגשו עם פרופ' רוטשטיין בחודש שעבר, והעבירו נימוקים מפורטים לבחירה בו; כעת היועץ צריך להכריע אם לאשר את המינוי, על רקע טענות נגד רוטשטיין בנוגע ל"קלאס קליניק" ואישורי בנייה ב"שיבא"

פרופ' זאב רוטשטיין בתדרוך לתקשורת ב-2014 (צילום: גדעון מרקוביץ' / "פלאש 90")

מנכ"לי משרדי הבריאות והאוצר הודיעו למשנה ליועץ המשפטי לממשלה כי הם ממליצים על מינויו של פרופסור זאב רוטשטיין למנכ"ל הקבוע החדש של המרכז הרפואי "הדסה" בירושלים, והעבירו את הנימוקים המפורטים לבחירתם; כך מדווח הבוקר (יום ה') העיתון "כלכליסט".

לפי הדיווח, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, העביר את הודעת ההמלצה שלו אתמול, ובמקביל עשה זאת גם מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד. האחרון ציין בהודעתו כי הוא תומך בנימוקים שהציג בר סימן-טוב לאישור המינוי. האישור הסופי והמכריע נמצא עתה בידי היועץ המשפטי לממשלה.

הודעת שני המנכ"לים שנשלחה לעו"ד דינה זילבר, על-פי דרישתה לפני כחודשיים, אמורה לסלול את הדרך לאישור הסופי למינוי פרופסור רוטשטיין, כיום מנהל "שיבא", לתפקיד, לאחר חודשים ארוכים של מחלוקת.

בדיווח צוין, כי פרופסור רוטשטיין "נחשב למנהל מוערך אך כוחני ולכזה שלא מהסס לפעול גם בתחום האפור כדי לקדם את האינטרסים של בית החולים שהוא מנהל".

היוזמה למנות את פרופסור רוטשטיין לתפקיד מנהל "הדסה" היתה של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שהודיע על כך מיד עם כניסתו לתפקיד. גם דירקטוריון הדסה בחר ואישר את מינויו של פרופסור רוטשטיין למשרה. בהמשך, גם ועדי הרופאים הביעו תמיכה במינוי וקראו למדינה לבצע את הצעדים המינהליים הדרושים כדי להוציא אותו לפועל  בהקדם.

על המינוי מעיבה תובענה שהגישה נציבות שירות המדינה נגד פרופסור רוטשטיין, על רקע פעילות הקליניקה הפרטית "קלאס קליניק" שנוהלה על ידי הפלסטיקאי פרופסור אייל וינקלר. לפי הטענה, עבד פרופ' וינקלר בקליניקה הפרטית בשעות הבוקר בידיעתו ובאישורו של פרופסור רוטשטיין.

עוד טענה נציבות שירות המדינה, כי יחד עם פרופסור וינקלר עבדו אנשי צוות רפואי, שבאותו הזמן קיבלו שכר במסגרת משרותיהם בשירות הציבורי כרופאים ואנשי צוות ב"שיבא".

במקביל להגשת התובענה פירסמה החשבת הכללית באוצר, רו"ח מיכל עבאדי־בויאנג'ו, דו"ח על אי־סדרים לכאורה ברישום המקרקעין של בית החולים שיבא ובחוזים שלו מול עמותות וגופים שנעשו שלא כהלכה.

עתה אמורה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד זילבר, מדווח "כלכליסט", לקבוע אם נימוקי מנכ"ל משרד הבריאות, שלפיהם רוטשטיין הוא המועמד היחיד בנמצא שיוכל לחלץ את הדסה מהמשבר המתמשך שבו הוא שרוי, גוברים על התובענה נגדו. בהמשך צפויה לעבור ההחלטה לידי היועץ המשפטי, יהודה וינשטיין.

נושאים קשורים:  חדשות,  מנכ"ל משרד הבריאות,  מנכ"ל משרד האוצר,  המרכז הרפואי "הדסה",  המרכז הרפואי "שיבא",  פרופסור זאב רוטשטיין
תגובות
אנונימי/ת
13.08.2015, 10:28

כל מי שעבד שנים בתל השומר הכיר את רוטשטיין.לא ראינו אותו עוסק במחקר או מלמד סטודנטים. כעת הוא מתהדר בתואר אקדמי נכסף. האם זו רק השמצה הידיעה שהוא חבר בדירקטוריון של חברה העוסקת בפעילות כלכלית שרופא נכבד לא צריך לעסוק בה?

אנונימי/ת
13.08.2015, 15:48

וכניות אני מעדיף מנהל רפואי שאינו עוסק במחקר ואינו מלמד סטודנטים אבל בודק תוכנניות עבודה ומפקח ע ל המאזנים .
התואר האקדמי אינו נכסף אלא מושג על קריטוריונים לא תמיד ברורים
גם קפלן לא עס במחקר והתמנה למנכל הדסה
לנהל את הדסה צריך אדם כמו רוטשיטין על כל יתרונותיו והחסרונות

אנונימי/ת
16.08.2015, 09:11

פרופסור פרץ הינה חוקרת דגולה ורופאה בעלת שם ומוניטין בתחומה - הביצועים שלה כמנכלית הדסה לא מדהימים.... מנכ"ל של מוסד כמו הדסה צריך להיות מנהיג, מנהל, מבין היטב בעסקים וכלכלה, בעל גיבוי ממשרד האוצר ומשרד הבריאות, בעל יחסי אנוש טובים והנה במנהל רפואי. כרגע להבנתי ישנם שני מועמדים שעונים על הקריטריונים האלה (כל אחד לפי סדר ונה של קריטריונים): פרופ' רוטשטין ודר' לב ציון קורח.

אנונימי/ת
14.08.2015, 15:47

מומלץ מאד לעשות כמו בשירותי בטחון מסויימים ובבנקים מסויימים:גילוי נאות פלוס פוליגרף של מצב כלכלי בסמוך לתחילת העבודה וכל שנה לאחר מכן ,כך יהיה מעקב ושקיפות אם נושא התפקיד מתפרפר..כמו ג'וב בדירקטוריון של חברה לנכיון המחאות..לדוגמה.