חדשות

45 שנות מאסר לרופא אמריקאי ששלח מטופלים בריאים לטיפולים כימותרפיים

הרופא, ד"ר פאריד פאטה, איבחן מאות מטופלים בריאים כחולי סרטן ושלח אותם לבצע כימותרפיה ופרוצדורות אחרות עליהם קיבל עשרות מיליוני דולרים מחברות הביטוח; לפני הקראת גזר דינו בעיר דטרויט שלשום הביע התנצלות על מעשיו

כימותרפיה (צילום: אילוסטרציה)
כימותרפיה (צילום: אילוסטרציה)

בית משפט בעיר דטרויט גזר שלשום (יום ו') מאסר בפועל של 45 שנה על אונקולוג שהפנה יותר מ-550 מטופלים לקבל טיפולי כימותרפיה שלא נזקקו להם, שאיבחן מטופלים בריאים כחולי סרטן וששלח רבים ממטופליו לפרוצדורות שלא היו דרושות. המניע לפעולות הרופא היה תגמולים שקיבל על הטיפולים, שהסתכמו ב-34.7 מיליון דולר שקיבל מחברות ביטוח.

הרופא, ד"ר פאריד פאטה, בן 50 ממוצא לבנוני, כונה במהלך המשפט ה"רופא-מפלצת", וגזר הדין זכה להד רב בתקשורת האמריקאית.

מטופלים של ד"ר פאטה סבלו עקב הטיפולים הבלתי-נחוצים מתופעות הלוואי הכרוכות בטיפול כימותרפי, ביניהן חולשת שרירים ומפרקים, כאבים בכל חלקי הגוף, נשירת שיער ושיניים, פגיעה בפוריות, ירידה בספירת הדם, ירידה בתפקוד הלב ועוד. כמו כן, נרשמו כמה מקרי מוות.

כמה מהמטופלים שהעידו בבית המשפט סיפרו, כי שרדו את הטיפולים הרעילים ועתה עליהם ליטול תרופות לכל ימי חייהם עקב הסיבוכים הרפואיים החמורים שנגרמו להם.

התביעה דרשה לגזור על הרופא לא פחות מ-175 שנות מאסר.

עם תחילת המשפט פנה האונקולוג לבני משפחות קורבנות ההונאה שלו והביע צער וחרטה. התקשורת האמריקאית דיווחה כי אמר: "אינני יודע כיצד לרפא את הפצעים ולהביע את הצער והבושה שלי. באתם אליי בבקשת חמלה וכשלתי. כן, כשלתי".

פרקליטיו אמרו בתגובה, כי מאסר של מעל 25 שנים יגזור את דינו למות בכלא בשל יתר לחץ דם ומחלת הסוכרת ממנה הוא סובל.

לקריאה נוספת לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  כימותרפיה,  ד"ר פאריד פאטה,  ארה"ב,  משפט,  הונאת ביטוח,  סרטן,  ethics
תגובות
אנונימי/ת
30.03.2016, 19:45

ניתן אצלנו לראות חולים בעיקר מתירות מרפא חסרי תקווה ובפרוטות האחרונות שלהם משלמים על טיפולים מיותרים