חדשות

דיווח: רופאים בתחום הרפואה הפלסטית חשודים בהעלמות מס בשווי מיליונים

חוקרי מס הכנסה בשיתוף המשטרה ומשרד הבריאות גילו העלמות מס בשווי מיליוני שקלים בתחום הזרקת הבוטוקס והחלקת קמטים בפשיטות שנערכו בשבוע שעבר ב-250 קליניקות

הזרקת בוטוקס (צילום: אילוסטרציה)

חוקרים של רשות המסים פשטו בשבוע שעבר על יותר מ-250 קליניקות פרטיות של רופאים העוסקים בעיקר תחום הרפואה הקוסמטית (ביניהם רופאי שיניים) ומצאו בהן חשדות לעסקאות שנעשו ללא חשבונית-מס, וניכוי הוצאות אישיות שלא כחוק בשווי כולל של עשרות מיליוני שקלים; כך דיווחו אתמול (יום ד') אתר Ynet והעיתון "גלובס".

בדיווח נמסר, כי הפשיטה של חוקרי מע"מ נעשתה בעקבות מידע מודיעיני. החקירה שהובילה למהלך הזה נעשתה בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות והמשטרה. עוד נמסר, כי המבצע התרכז בעיקר ברופאים העוסקים בהזרקות בוטוקס. אצל 36% מהרופאים שנבדקו, כך נמסר, נמצאו ליקויים. בעקבות ממצאי חקירה יוצאו להם בקרוב שומות מס.

אחת העבירות הנפוצות שהתגלו בחקירה ובפשיטת החוקרים הייתה הענקת טיפולים רפואיים ללא הוצאת חשבונית. אצל רופאת משפחה מפתח-תקוה, נמסר בדיווח, נמצאו מסמכים המעידים שרכשה בוטוקס וחומצה היאלורונית (המשמשות לטיפול בקמטים) בכמות המספיקה למאות טיפולים. היא טענה להגנתה באוזני החוקרים, שהזריקה את כל החומרים הללו לעצמה.

במקרה אחר רופאה מאזור הצפון, חשודה שהזריקה בוטוקס לבעלי הנכס בו היא מפעילה קליניקה, כתחליף לתשלום שכר דירה. נגד רופא שיניים מאזור ירושלים החל הליך פלילי לאחר שהודה במהלך חקירה כי העלים קניות של שתלים דנטליים וחומרים אחרים למרפאתו בסך של כמיליון שקל, ולא דיווח על העסקאות.

נושאים קשורים:  חדשות,  בוטוקס,  חומצה היאלורונית,  קליניקה,  רפואה פרטית,  מע"מ,  מס הכנסת,  העלמת הכנסות
תגובות

אילו נשים היו לפתע קמות בוקר בהיר אחד, מסתכלות בראי ומרגישות יפות ומרוצות מעצמן...
אני לא רוצה להעלות על הדעת כמה תעשיות היו פושטות את הרגל...

אנונימי/ת
10.07.2015, 10:53

אז הבעיה בנשים? לא ברודפי הבצע מעלימי המס??

אנונימי/ת
11.07.2015, 15:31

לא הלך זרזיר אצל עורב אלא מפני שהוא מינו. רודפי בצע חברו לרודפות יופי . הבל החן ושקר היופי . הכל נאמר כבר מזמן . ובני האדם לא משתנים. אולי הגאולה תבוא בעזרת רשות המיסים.

12.07.2015, 06:42

התגובות כאן אינן רלוונטיות בעליל.
עצם העובדה שבעלי מקצוע מתחום מסוים חשודים (וחשוב גם את זה לזכור, שעדיין מדובר בחשד) אין כדי לפסול את המקצוע כולו. הבעיה היא העברה, לא המקצוע.
ואם היה מדובר במנתחי לב? האם זה אומר שהמקצוע פסול?
מעבר לכך , שאם נרצה או לא, אנו מייחסים חשיבות למראה חיצוני. אף אחד מאיתנו לא המציא את זה, אך בכל מקום שדרישה קיימת, יהיו כאלה שיספקו אותה.
ומי שחושב שרק נשים מבצעות טיפולים אסתטיים - כדאי שיתעדכן.