חדשות

דרוזים בישראל דורשים להקים בית חולים שדה במג'דל שאמס

רופאים וחובשים מהעדה הדרוזית קראו להקמת בית חולים שדה ולאפשר מעבר של דרוזים מצדו השני של הגבול לקבלת טיפול רפואי

פצוע סורי מועבר לטיפול בבית החולים זיו בצפת, 2013 (צילום: חנה ביקל)

אנשי רפואה דרוזים מהגליל והכרמל נערכים להקמת בית חולים שדה בתוך הכפר מג'דל שמס, שבו יטפלו בני העדה הדרוזית המתגוררים בכפרים הסמוכים לגדר הגבול בסוריה, שנפצעו במהלך מלחמת האזרחים שהסלימה באזור בימים האחרונים; כך דיווח אמש (יום ג') אתר NRG.

לפי הדיווח, תושבים דרוזים בכפרי הגליל, הגולן והכרמל קראו אתמול לכל מי שבידו לתת סיוע רפואי להתכונן לאפשרות של קליטת פצועים דרוזים מסוריה. יוני (יוניס) מריח, חובש במרפאת רפואת חירום מדליית אל כרמל, מסר כי יש היענות רבה לקריאה, וכי עד כה נרשמו עשרות מתנדבים.

"הרעיון", הסביר, "הוא לקבל את אחינו הדרוזים ולתת להם טיפול רפואי מקצועי, מאחר שזה חסר להם שם וגם חסר בכפריהם ציוד רפואי ואנשי רפואה". המדובר בתושבי הכפרים הדרוזים הנמצאים ליד קו הפסקת האש בין ישראל לסוריה, ביניהם הכפר הגדול חאדר.

ד"ר תייסיר מרעי אמר, כי הכוונה היא להציב אוהל לטיפול דחוף בפצועים, כאשר טיפול יותר משמעותי יינתן בבית חולים.  "זה עניין הומניטארי ממדרגה ראשונה. אני מקווה שהצבא ייתן אפשרות לקבל אצלנו את הטיפול. אנחנו כצוותים רפואיים ברמת הגולן ערוכים לכל מצב ומוכנים לטפל באנשים שיגיעו מהצד השני", אמר.

ד"ר מרעי הבהיר כי הכל תלוי בעמדת צה"ל - "אנחנו לא יכולים להחליט אם להכניס ואת מי". עוד דווח כי הדרוזים בסוריה קיבלו אישור מההנהגה הרוחנית ואנשי הדת המקומיים שלהם להתפנות למג'דל שמס במקרה הצורך, כך שהטיפול הרפואי שיקבלו בכפר לא יעיד על הזדהותם עם ישראל.

נושאים קשורים:  חדשות,  דרוזים,  סוריה,  בית חולים שדה,  מג'דל שאמס,  ד"ר תייסיר מרעי
תגובות
19.06.2015, 19:54

מצד אחד אני מעריכה מאוד את הרצון של בני העדה שלי לעזור לאחינו מעבר לגבול אבל עצם עיתוי הרעיון מדאיג אותי_למה חכינו עד עכשיו? במידה ויש אפשרות להתארגן ולהקים בית חולים שדה במגדל שמס _אגב זה כפר שבו נולדתי_אז להקים אותו בשביל כל הפצועים מעבר לגבול ולא רק לפצועים דרוזים_במקצוע שלנו אין שום הבדל בין אדם לאחר גם שמדובר באויב פצוע .