חדשות

ועד רופאי "הדסה": העיכוב המתמשך במינוי מנכ"ל מעמיד את ביה"ח בסכנה

הוועד, הנחשב כתומך במינויו של פרופ' זאב רוטשטיין לתפקיד המנכ"ל, קבל על העיכוב במינוי מנכ"ל, והזהיר כי "נשקול צעדים ארגוניים אם ימשיך להתקבל הרושם שעתיד הדסה בסכנה"

המרכז הרפואי "הדסה" עין כרם (צילום: יח"צ)
המרכז הרפואי הדסה עין כרם (צילום: יח"צ)

לקראת הדיון הצפוי היום (ג') בדירקטוריון "הדסה", בנושא מינויו של פרופ' זאב רוטשטיין לתפקיד מנכ"ל בית החולים, הפיץ אתמול ועד הרופאים בבית החולים מכתב, בו הזהיר כי "העיכוב המתמשך במינוי מנכ"ל קבוע מעמיד את הדסה בסיכון קיומי".

ועד הרופאים הביע בשבועות האחרונים תמיכה ביוזמתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן למנות את פרופ' רוטשטיין, המכהן כיום כמנכ"ל בית החולים "שיבא", למנכ"ל הדסה. המינוי נתקל בקשיים משפטיים, והיועץ המשפטי אמור להכריע בקרוב בעניין.

על המכתב, שנשלח לרופאי הדסה, חתומים פרופסור דרור מבורך (יו"ר ועד ראשי המחלקות), ד"ר שגית ארבל-אלון (הרופאים הבכירים), ד"ר שמואל חן (יו"ר ועד הרופאים הצעירים המתמחים) וד"ר נרדי כספי-קספ (יו"ר ועד רופאי השיניים, כירורגיית פה ולסת).

"אנחנו בוועדים נפעל לסייע למנכ"ל הקבוע להעלות את הדסה על דרך חדשה - אך לא נהסס או נרתע מלהמשיך ולשמור על זכויותינו"

לדברי הוועד, "אנו ממתינים להכרזת הדירקטוריון ומשרד הבריאות על זהות המנכ"ל בימים הקרובים, אך לא נמתין בפסיביות לאורך זמן ונשקול צעדים ארגוניים אם ימשיך להתקבל הרושם שעתיד הדסה בסכנה לאור מאבקים כאלו ואחרים.

"אנו מחכים כבר שבועות רבים לאישור הכניסה לתפקיד של מנכ״ל קבוע שאמור להוביל את הדסה לדרך חדשה. כידוע אולי לחלקכם ועדת האיתור, שלא היה לנו חלק בה, המליצה את המלצותיה כבר לפני שבועות רבים אך לאור חילופי הממשלה והבחירות ולאור התנהלות משרד האוצר נדחו יישומיה.

"לפני מספר שבועות הודיע סגן השר יעקב ליצמן, שהדסה יקרה לו ושיפעל למינויו של פרופסור רוטשטיין למנכ"ל הדסה כיוון שהוא מאמין שזה האיש הנכון בעת הזאת. אלא שמאז רבו השמועות שסופן עדיין לא ברור. אנו הבהרנו כי ברור שבמצב הנוכחי שבו הדסה מדממת - כניסת מנכ"ל מקצועי קבוע היא בגדר צורך חיוני.

"אנחנו בוועדים נפעל לסייע למנכ"ל הקבוע להעלות את הדסה על דרך חדשה - אך לא נהסס או נרתע מלהמשיך ולשמור על זכויותינו. אנו חוששים שאי מימוש ההסכם על ידי המדינה המתבטא בעיכוב של שישה חודשים במינוי מנכ"ל קבוע, יוביל לכך שמאמצינו הגדולים שהתבטאו בתרומה קריטית להסכם ההבראה - ירדו לטמיון.

"אנו מברכים את סגן שר הבריאות ח"כ ליצמן על כניסתו לתפקיד. בעת המשבר מר ליצמן הפגין איכפתיות רבה למצבה של הדסה ומעל כל במה הבהיר שפגיעה במוסד הזה היא פגיעה בירושלים ובנכס לאומי ממדרגה ראשונה".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  הסכם הבראה,  ועד רופאי הדסה,  פרופ' זאב רוטשטיין
תגובות