חדשות

דירקטוריון "הדסה" צפוי לדון מחר במינוי פרופ' זאב רוטשטיין למנכ"ל

לפי ההערכות, אישור המינוי הסופי יינתן רק לאחר שתוכרע על ידי היועץ המשפטי סוגיית התובענה שהגישה נציבות שירות המדינה נגד פרופסור רוטשטיין

פרופ' זאב רוטשטיין בתדרוך לתקשורת ב-2014 (צילום: גדעון מרקוביץ' / "פלאש 90")

דירקטוריון המרכז הרפואי "הדסה" צפוי להתכנס מחר (יום ג') כדי לדון במינויו של פרופסור זאב רוטשטיין, כיום מנהל המרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר, לתפקיד מנכ"ל הדסה. המרכז הרפואי הירושלמי מנוהל בשנה בחודשים האחרונים על ידי ממלאת-מקום המנכ"ל, פרופסור תמר פרץ.

בדיווח על הדיון הצפוי בעיתון "כלכליסט" הודגש, כי יש להניח שאם יינתן אישור על ידי הדירקטוריון מחר, הוא לא יהיה סופי, בשל הבירור בתובענה שהגישה נציבות שירות המדינה לבית הדין המשמעתי של שירות המדינה בנושאים שונים הנוגעים לפרופסור רוטשטיין במסגרת תפקידו בשיבא.

לפי הדיווחים, היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, דן בסוגיה בימים אלה.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הוא שעומד מאחורי היוזמה למסור את ניהול הדסה לידי פרופסור רוטשטיין, במטרה "להציל את בית החולים" ממצבו הכספי הרעוע, כפי שהצהיר בעבר. ועדי הרופאים בהדסה תומכים במינוי המוצע.

בדיווח נמסר עוד, כי על פי הסכם ההבראה שנחתם בין המדינה לבין הדסה, מינוי המנכ"ל אמור להיות בהתאם להמלצה של ועדת האיתור שקמה לנושא הזה, ולאחר מכן המועמד המומלץ חייב לעבור את אישור משרדי האוצר והבריאות. רק לאחר שתושג הסכמה בין כל הצדדים, המינוי היה אמור להגיע לאישור הדירקטוריון.

ליצמן הודיע עם כניסתו לתפקיד סגן שר הבריאות כי הוא מעוניין ברוטשטיין לתפקיד מנכ"ל הדסה, הגם שמערכת היחסים ביניהם בעבר הייתה מתוחה. בד בבד, החליטה נציבות שירות המדינה להגיש קובלנה נגד פרופסור רוטשטיין על אישור לכאורה של פעילות רפואית פרטית במתחם שיבא בשעות הבוקר.

במקביל, פירסמה החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, דו"ח על אי-סדרים שונים שמצאה ברישום המקרקעין של בית החולים ובחוזים מול עמותות וגופים, שנעשו לטענתה שלא כהלכה.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  פרופ' זאב רוטשטיין,  פרופ' תמר פרץ,  החשבת הכללית באוצר,  דירקטוריון הדסה
תגובות