חדשות

ליצמן: "נוסיף רופאים ייעודיים לחדרי המיון, שלא יהיו שייכים למחלקות"

סגן שר הבריאות אמר את הדברים במהלך כנס ברמב"ם, והודיע כי יפעל לקצר את זמן ההמתנה ל-MRI לשלושה ימים; נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, קיבל בכנס עיטור כבוד

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן במהלך דבריו בכנס ברמב"ם (צילום: פיוטר פליטר / "רמב"ם")

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, אמר אתמול (יום ג') בעת ביקור במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה, כי "מערכת הבריאות זקוקה לרעידת אדמה" וחזר שוב על הבטחותיו כי בתקופה הקרובה יטפל בעומסים בחדרי המיון.

מימין: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שמעון פרס ופרופ' רפי ביאר (צילום: פיוטר פליטר / "רמב"ם")

מימין: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שמעון פרס ופרופ' רפי ביאר (צילום: פיוטר פליטר / "רמב"ם")

"אין סיבה שהמצב הנוכחי יימשך", אמר ליצמן, "אני בוחן אפשרות להוסיף רופאים ייעודיים לחדרי המיון, שלא יהיו שייכים למחלקות שונות, ושיוצבו במיון רק כדי לפתור את בעיית העומס. מדובר במצוקה של ממש החייבת לקבל מענה דחוף. אמצא לכך תקציב".

עוד אמר ליצמן, כי בכוונתו לקצר את זמני ההמתנה לבדיקת MRI לשלושה ימים בלבד.

ליצמן ונשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, הופיעו בפתיחת הוועידה הבינלאומית המדעית השנתית ה-6 של המרכז הרפואי, שעוסקת בנושאי רפואה, חידושים טכנולוגיים לצרכי הרפואה ובהומניזם.

ליצמן והרב הראשי של בריטניה לשעבר, ג'ונתן זקס, במהלך הדגמת ניתוח (צילום: פיוטר פליטר / "רמב"ם")

ליצמן והרב הראשי של בריטניה לשעבר, ג'ונתן זקס, במהלך הדגמת ניתוח (צילום: פיוטר פליטר / "רמב"ם")

שני האורחים החמיאו זה לזה מעל בימת הוועידה: פרס שיבח את סגן שר הבריאות על "עבודתו המסורה למען אזרחי ישראל" ואמר: "מינויך למי שאמון על מערכת הבריאות משאיר אותי אופטימי". פרס הוסיף: "בבית החולים יש דו-קיום אמיתי למען הצלת חיים., עובדים ומטופלים ביחד ללא הבדלי דת או מין. צריך להבין כי רפואה מתקדמת שוויונית מעניקה גם תוחלת חיים, אך גם תקווה לאנשים, ולכן הרפואה חייבת להיות שיווניות לכולם. אסור לנו להיות מדינה עם רפואה לעשירים בלבד. ככל שנחזק את הרפואה הישראלית ניתן תקווה לעם ישראל. מדיניות החוץ הטובה ביותר של ישראל היא הרפואה".

שמעון פרס מקבל את  עיטור רמב"ם (צילום: פיוטר פליטר / "רמב"ם")

שמעון פרס מקבל את עיטור רמב"ם (צילום: פיוטר פליטר / "רמב"ם")

עוד אמר פרס: "הרצון של כוחות הטרור במזרח התיכון הוא לקחת אותנו אחורה. תשובתנו להם תהיה דרך השלום ודרך התקדמות המדע. ככל שנהיה עם מוביל במדע וברפואה, נהיה מוסריים יותר מאויבינו המבקשים לקחת אותנו אחורה. אין עתיד לארגוני הטרור ולאלו המבקשים לערוף ראשים ולהפלות נשים".

ליצמן מצדו בירך את הנשיא לשעבר פרס: "תרומתך לרפואה ולמדע לאורך השנים מסייעת לנו היום הלכה למעשה לשפר את איכות הרפואה לאזרחים. אתה דוגמא ממנה צריך ללמוד איך משקיעים כוחות, כדי לא להתעייף".

פרס והרב הלורד ג'ונתן זקס, לשעבר הרב הראשי של יהדות בריטניה, קיבלו בטקס פתיחת הכנס עיטורי כבוד וסיירו בבית החולים התת-קרקעי לשעת חירום. כמו כן, ביקרו בבית החולים האונקולוגי החדש, שאמור להיחנך הקיץ במתחם המרכז הרפואי.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  חדרי מיון,  MRI,  שמעון פרס,  הרב ג'ונתן זקס
תגובות
 
11.06.2015, 21:02

הבטחות זה מאוד נחמד. משרד הבריאות ידוע שנים כמי שמפר הבטחות והסכמים עם הרופאים בישראל. העיקר שמעניקים פרסים אחד לשני... אפעס קצת פתטי...