חדשות

בית חולים אונקולוגי חדש ייחנך הקיץ במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה

עלותו של בית החולים מוערכת בכ-130 מיליון שקל; ההכרזה על בית החולים, שהקמתו ארכה חמש שנים, תיעשה בשבוע הבא בוועידה המדעית ה-6 של המרכז הרפואי

בית החולים רמב"ם (צילום: ויקיפדיה)
בית החולים רמב"ם (צילום: ויקיפדיה)

בית חולים אונקולוגי חדש צפוי להיפתח בקיץ הקרוב במתחם המרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה. ההודעה על בית החולים החדש תימסר בוועידה המדעית הבינלאומית של בית החולים, שתתקיים מה-7 עד ה-9 ביוני.

דוברות רמב"ם מסרה, כי בית החולים האונקולוגי הוא פרויקט שבנייתו נמשכת 5 שנים, בעלות מוערכת של כ-130 מיליון שקל. הוא התאפשר תודות לתרומה של חברת פישמן הנדסה, על ועל-פי צוואתו של אבי המשפחה, יוסף פישמן ז"ל.

בין הנושאים בוועידה הקרובה: מימוש החזון לפיו חיפה הופכת לעיר בריאה

בית החולים החדש יהיה הגדול ביותר בצפון הארץ. לדברי בית החולים, הוא נבנה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר, ויוכל לטפל במגוון התחומים האונקולוגיים באמצעות טיפולים קונבנציונאליים מתקדמים, תוך ראייה הוליסטית ובשילוב רפואה משלימה.

בין האורחים שיגיעו לוועידה המדעית, מסר בית החולים, גם פרופסור מארי קלייר-קינג (Prof. Mary Claire King), מאוניברסיטת ואשינגטון בארה"ב. פרופסור קלייר-קינג היא מומחית עולמית לגנטיקה, ומי שגילתה את הגן BRCA (שקשור בסיכון מוגבר לסרטן השד). כן ישתתפו באירוע נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וראש עירית חיפה יונה יהב.

הוועידות השנתיות שמקיים רמב"ם מאז 2010 שמות דגש על התחומים שבהם משתלבים רפואה, טכנולוגיה רפואית והומניזם. נושאי הוועידות הקודמות הוקדשו לטכנולוגיות הרפואיות, רפואת ילדים, רפואת טראומה וכן פניה של רפואת המחר.

בין הנושאים בוועידה הקרובה: מימוש חזון לפיו חיפה הופכתלעיר בריאה. בנוסף, יוצגו פיתוחים חדשניים שונים בתחום הרפואה, של חברות יזמות והיי-טק מאזור חיפה והצפון.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  בית חולים אונקולוגי,  BRCA,  פרופסור מארי קלייר-קינג,  כנס מדעי
תגובות