חדשות

ליצמן מזהיר: "הדסה בשפל ובמשבר; תימצא עוד חודשיים בחדלות פרעון"

סגן שר הבריאות אמר את הדברים בראיון ל"ידיעות אחרונות; טוען כי נציבות שירות המדינה מנסה לסכל את מינוי פרופ' רוטשטיין לתפקיד מנהל "הדסה"

שר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: פלאש 90)

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, הפועל למינויו הדחוף של פרופסור זאב רוטשטיין, מנהל "המרכז הרפואי "שיבא", לתפקיד מנהל המרכז הרפואי "הדסה" הזהיר בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות" כי בית החולים הירושלמי "נמצא בשפל ובמשבר".

ליצמן הוסיף, כי "עוד חודשיים 'הדסה' תהיה חדלת פירעון. המצב שם מעורער וקופות החולים חייבות להדסה מאות מיליוני שקלים. אין מועמד אחר (ופרופסור רוטשטיין) הוא האדם הנכון. ירושלים בלי הדסה זו לא ירושלים".

עוד מדווח העיתון הבוקר (יום א'), כי ביום חמישי האחרון התקיים במשרד המשפטים דיון בעניינו של רוטשטיין שלא הסתיים בהכרעה. ליצמן מאשים את נציבות שירות המדינה כי מיד לאחר שהוכרזה כוונתו למנות את פרופסור רוטשטיין למנהל הדסה במטרה לשקם את המרכז הרפואי השרוי במשבר עמוק וממושך, החליטו בנציבות להגיש קובלנה נגד רוטשטיין בגין פרשת המרפאה הפרטית "קלאס קליניק" לניתוחים אסתטיים שהופעלה בתחומי "שיבא".

"נציבות שירות המדינה מנסה לסכל את המינוי מאינטרסים זרים", מצוטט עוד ליצמן בדיווח.

העיתון גם מביא את תגובת פרופסור רוטשטיין בנושא: "בגלל אגו מנופח מוכנים בכירים בשירות המדינה לחצות קווים אדומים ולפגוע בי". תגובת נציבות שירות המדינה שהובאה בדיווח: "ההליך בעניינו של פרופסור רוטשטיין התנהל ומתנהל באופן ענייני ומקצועי כמו כל הליך משמעתי אחר. אין לנו אלא להצטער על אמירות אחרות, שאינן נכונות".

נושאים קשורים:  חדשות,  סגן שר הבריאות,  המרכז הרפואי "הדסה",  המרכז הרפואי "שיבא",  החשבת הכללית באוצר,  נציבות שירות המדינה
תגובות