חדשות

המרכז הרפואי "שיבא": שני ניתוחי השתלת לב בוצעו בשבוע אחד

פרופ' יעקב לביא, שביצע את שתי ההשתלות: "מקווה שהגל המבורך של תרומות האיברים, לו אנו עדים במהלך השבוע האחרון, מציין עידן חדש של ריבוי תרומות"

ניתוח לב פתוח (צילום: אילוסטרציה)
ניתוח (צילום: אילוסטרציה)

המרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר הודיע אתמול (ד') כי בתוך שבוע בוצעו בו שתי השתלות לב. ההשתלות נעשו ביחידה להשתלות לב שבניהולו של פרופסור יעקב (ג'יי) לביא. שני ניתוחי ההשתלה נעשו בחולים שלחייהם נשקפה סכנה מידית.

בהודעה של "שיבא" נמסרו הפרטים הבאים: המטופל הראשון היה גלינץ' ויאצ'סלב, בן 53, תושב אשקלון, נשוי ואב לשניים. הוא סבל מאי-ספיקת לב קשה ומהפרעות בקצב הלב. גלינץ' עבר את הניתוח בהצלחה וכעת מחלים במחלקה לניתוחי לב.

המושתל השני הוא רומן שקנבצ'קי, בן 29, תושב שדרות. הוא סבל מאי- ספיקת לב קשה ביותר וטופל בתרופות לחיזוק לבו הכושל במשך שלושה חודשי אשפוז במחלקה הקרדיולוגית, תחת השגחתו של פרופסור דב פריימרק. גם שקנבצ'קי מחלים כעת מהניתוח ההשתלה, שהסתיים בהצלחה.

פרופסור יעקב לביא, שביצע את ההשתלות בשני המטופלים בעזרת ד"ר יגאל כסיף מהמחלקה לניתוחי לב, אמר: "אני מקווה שהגל המבורך של תרומות האיברים, לו אנו עדים במהלך השבוע האחרון, מציין את תחילתו של עידן חדש שיתאפיין בריבוי תרומות איברים. מספר הממתינים בתורים להשתלות רב ביותר. שני המושתלים אסירי תודה למשפחות התורמים על המחווה האנושית שהצילה את חייהם".

היחידה להשתלות לב פועלת במסגרת המחלקה לניתוחי לב ב"שיבא", בניהולו של פרופסור אהוד רענני. מאז הוקמה לפני 24 שנים, היא הפעילה ביותר מסוגה בישראל. בוצעו בה עד כה למעלה מ-250 ניתוחי השתלות לב. פרופסור לביא ציין עוד, כי "לאור המצוקה בתרומת של לבבות אנושיים, בוצעו השבוע ביחידה שני ניתוחים נוספים להשתלת לב מלאכותי, כגשר שלפני השתלת הלבבות האמתיים".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "שיבא",  השתלות לב,  ניתוחי לב,  פרופסור יעקב לביא,  פרופסור דב פריימרק,  פרופ' אהוד רענני
תגובות