מחקרים

שימוש בבבסיזומאב (bevacizumab) לטיפול קו ראשון בסרטן שד גרורתי

קבוצת מומחי אונקולוגיה מספרד ממליצה לתת בבסיזומאב כטיפול קו ראשון בחולות עם סרטן שד גרורתי אגרסיבי

18.05.2015, 11:46
ממוגרפיה (צילום: אילוסטרציה)

בהעדר ביומרקרים לתגובה בחולות סרטן שד גרורתי (mbca) מאתגר לאתר את אלו שיכולות להרוויח מהוספת בבסיזומאב לטיפול הקו הראשון.

מטרת סקירה זו היא לסכם את העדויות המדעיות הקיימות בשילוב עם דיון הנסיון הקליני של המחברים בשימוש בבבסיזומאב ב-mbca. פאנל של 17 מומחי אונקולוגיה ספרדים נפגשו בכדי לדון בספרות הקיימת ולהציג את נסיונם בנושא זה.

במהלך הפגישה ניתן דגש ל-3 נושאים: פרופיל החולות היכולות להרוויח בצורה הרבה ביותר מהוספת הטיפול, משך הטיפול האופטימלי ופרופיל הבטיחות של הטיפול.

מהדיונים עלה, כי החולות שירוויחו באופן הרב ביותר מהוספת הטיפול הן אלו אשר מחלתם מוגדרת כאגרסיבית. הטיפול המומלץ צריך להימשך כל עוד המחלה מתקדמת או במידה ויש רעילות בלתי מתקבלת. במחלת mbca פרופיל הבטיחות של בבסיזומאב ידוע היטב וניתן לנהלו לאחר אימון קליני תואם.

לסיכום, קבוצת מומחי אונקולוגיה מספרד ממליצה לתת בבסיזומאב כטיפול קו ראשון בחולות עם סרטן שד גרורתי אגרסיבי.

מקור:
Curr Oncol. 2015 Apr;22(2):e51-60. doi: 10.3747/co.22.2210.
Use of bevacizumab as a first-line treatment for metastatic breast cancer. Manso L1, Moreno F2, Márquez R3, Castelo B4, Arcediano A5, Arroyo M6, Ballesteros AI7, Calvo I8, Echarri MJ9, Enrech S10, Gómez A11, González Del Val R12, López-Miranda E13, Martín-Angulo M6, Martínez-Jañez N13, Olier C14, Zamora P4.

נושאים קשורים:  מחקרים,  סרטן שד,  בבסיזומאב,  bevacizumab,  mbca,  סרטן שד גרורתי