חדשות

משרד הבריאות הודיע כי יבדוק מינוי פרופ' אלחיאני לדירקטוריון "הדסה"

זאת, בעקבות השגות שהגישו גורמים נגד המינוי; פרופ' אלחיאני כיהן כמנכ"ל "מאוחדת" ונקלע לסכסוך עם הדירקטוריון של הקופה, אותו האשים בשחיתות

ד"ר אשר אלחיאני
פרופ' אשר אלחיאני

משרד הבריאות יבדוק את סוגיית מינויו של מנכ"ל קופת חולים מאוחדת לשעבר, פרופסור אשר אלחיאני, לחבר בדירקטוריון המרכז הרפואי "הדסה". זאת, בעקבות השגות שהוגשו בנושא, מאחר שאלחיאני הודח מתפקידו כמנכ"ל "מאוחדת" לפני כשנתיים.

דוברות משרד הבריאות מסרה, כי הנושא הובא רק עתה לידיעת הנהלת משרד הבריאות וכי הוא ייבחן בימים הקרובים.

בהקשר לכך מסר "ידיעות אחרונות" אתמול (יום ג'), כי פרופסור אלחיאני, שבעבר כיהן כמנהל בית החולים "מאיר", נבחר לדירקטוריון הדסה על-ידי ועדה ציבורית. הדירקטוריון אמור לפקח על התנהלות "הדסה" ולסייע בביצוע תוכנית ההבראה שחתמה המדינה עם המרכז הרפואי ועם בעליו - ארגון נשות הדסה.

אלחיאני, נמסר בדיווח, היה בשלב מסוים גם מועמד ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל הדסה. ההתנגדויות למינויו, שהובאו לידיעת משרד הבריאות, הן על רקע סיום תפקידו ב"מאוחדת", שלווה בחילופי ההאשמות בינו לבין דירקטוריון הקופה.

לפני שנתיים החליט דירקטוריון "מאוחדת" להדיח את אלחיאני מתפקיד המנכ"ל, זמן קצר יחסית לאחר שנכנס לתפקיד, ונפתח סכסוך בין הצדדים. הדירקטוריון, שאחר כך פוזר על-פי הוראות שרת הבריאות, טען כי אלחיאני מינה מקורבים למשרות שונות בקופה ופעל ללא אישורו. מנגד, טען פרופסור אלחיאני, כי ניסה לתקן את פעולות הקופה לאחר שדו"ח מבקר המדינה מ-2010, לפני שנכנס לתפקידו, חשף שורה של מעשים חמורים.

עוד אמר אלחיאני, כי בתקופתו הקופה פרחה, גרעונה הצטמצם, השירות בה השתפר, ושכר הבכירים בה היה נמוך לעומת אותם התפקידים בקופות האחרות. לדבריו, "הפרעתי לדירקטוריון מושחת. בתקופת עבודתי קיבלתי 13 מכתבי איום ובמכתב אחד נכלל האיום שמתנגדיי ירדפו אותי כל חיי". הדחתו מהתפקיד אושרה אמנם בידי שרת הבריאות, אבל מיד אחר כך פוזר גם הדירקטוריון.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  קופת חולים מאוחדת,  פרופ' אשר אלחיאני
תגובות