חדשות

הר"י תקיים יום עיון ואירוע הוקרה לרופאים היהודים שנספו בשואה

באירוע, שיחל ב-18:30 בבית התפוצות באוניברסיטת תל אביב, יעסקו הדוברים בין השאר בהשפעת השואה על הרפואה בישראל

אושוויץ (צילום: אילוסטרציה)
אושוויץ (צילום: אילוסטרציה)

לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, תקיים ההסתדרות הרפואית הערב (יום ג', 14 באפריל) אירוע הוקרה לרופאים היהודים בשואה, שבו גם תצוין השפעת השואה על הרפואה בישראל.

הכנס יחל בשעה 18:30 בבית התפוצות שבקמפוס אוניברסיטת תל-אביב ברמת אביב. במקום גם תיפתח תערוכה על הרדיולוגיה בתקופה הנאצית.

את האירוע יפתחו יו"ר הר"י, ד"ר ליאוניד אידלמן, והרב הראשי לתל-אביב-יפו, הרב ישראל מאיר לאו. אחריהם תרצה פרופסור שפרה שוורץ, סגנית מזכ"ל החברה הבינלאומית להיסטוריה של הרפואה וחוקרת בתחום זה במרכז לחינוך רפואי באוניברסיטת בן גוריון באר-שבע. הרצאתה תעסוק במעמדו של הרופא היהודי באירופה לפני עליית הנאצים ועל עליית הרופאים מאירופה לארץ-ישראל בשנים 1939-1933.

פרופסור אבי עורי, מנהל חטיבת השיקום במרכז הרפואי-שיקומי רעות, ידבר על "דילמות של רופאים". פרופסור אמריטוס יואל דונחין ידבר על "האזור האפור - האתיקה של הבלתי אפשרי". פרופסור שאול שאשא, מהפקולטה לרפואה של הטכניון, ירצה על מחקר והוראת הרפואה בגטאות.

פרופסור יורם ברק, מנהל החטיבה הפסיכו-גריאטרית וסגן מנהל "אברבנאל" ופרופסור יעקב סוסנה מנהל מערך הדימות ב"הדסה", ידברו על רופאי הדור השני לשואה.

בכנס ישתתף גם יו"ר האיגוד הרדיולוגי הגרמני פרופסור נורברט הוסטן.

ההזמנה לכנס (להורדה לחצו כאן) מאפשרת חניית חינם למשתתפים.

.

נושאים קשורים:  חדשות,  הר"י,  יום השואה,  שואה,  גטאות,  רפואה בשואה,  גרמניה
תגובות