חדשות

לקראת הבחירות בבריטניה, הממשלה מתחייבת ל"מהפכה טוטאלית" ברפואת המשפחה

שר הבריאות המכהן, ג'רמי האנט, התחייב להעלות את תקציב שירותי הבריאות בממלכה ב-8 מיליארד ליש"ט מדי שנה עד 2020

ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון (צילום: אילוסטרציה)

שירותי רפואת המשפחה (GP) בבריטניה עומדים לפני "מהפכה טוטאלית". כך התחייב שר הבריאות הבריטי המכהן, ג'רמי האנט, בראיון ל"דיילי טלגרף", לפני הבחירות שייערכו בממלכה ב-7 במאי.

לדברי השר, בכוונת המפלגה השמרנית, אם תמשיך להוביל את הממשלה הבריטית גם לאחר הבחירות הקרובות, להוסיף לתקציב הבריאות הלאומי (NHS) מינימום של 8 מיליארד ליש"ט מדי שנה, עד 2020.

שר הבריאות האנט: "על בריטניה יהיה להתמודד עם 'פצצת זמן דמוגרפית' , נוכח ההזדקנות המהירה של האוכלוסייה"

האנט אמר כי בעזרת תוספת התקציב ניתן יהיה להעסיק לפחות עוד 5,000 רופאי משפחה בקהילה וכך לאפשר לפנסיונרים מעל גיל 75 להגיע לרופא שלהם עוד באותו היום ולא להמתין בתור. האנט הגדיר את הפרטים הללו כהתחייבות.

האנט אמר בראיון כי "על בריטניה יהיה להתמודד עם 'פצצת זמן דמוגרפית' כהגדרתו, נוכח ההזדקנות המהירה של האוכלוסייה והגידול הצפוי במספר המבוגרים והקשישים. היעד לכן הוא לדאוג לכך שפחות פנסיונרים יפנו למחלקות רפואה דחופה (A&E) בבתי החולים משום שאינם מקבלים מיידית את שירותי הרפואה הראשונית שלהם בקהילה".

האנט ציין, כי כיום חיים בבריטניה כמיליון בני 65 ומעלה יותר, בהשוואה למצב בממלכה המאוחדת לפני 5 שנים.

נושאים קשורים:  חדשות,  בריטניה,  NHS,  רפואה בקהילה,  ג'רמי האנט
תגובות
אנונימי/ת
21.04.2015, 08:19

הבעיה קיימת גם בארץ מזה שנים . העומסים ברפואת המשפחה בקהילה הינם בלתי נסבלים וניסיתי בהסכם הרופאים האחרון שהובלתי לשנות את המציאות על ידי העלאת מספר המטופלים על ידי מקדמי גיל ונוסחה אפידמיולוגית שאימצתי לתחלואה כמנבאי עומסים וכן הורדת הנורמות לרופא המשפחה וכל זאל לא נעשה כדי להעלות רק את השכר והוספת שעות נוספות בתמורה אלא כדי להכניס רופאים נוספים למערכת הקהילתית. כבר לפני כשנתיים וחצי היה ברור לי מתוך נתונים שהשגתי כי בסוף העשור הנוכחי כ 56 אחוז מרופאי המשפחה יצאו לגמלאות . זיהיתי גם כי יותר מ 800 רופאים שסיימו לימודי הרפואה באירופה לא מצלחים לעבור את בחינות הרישוי בארץ ולא אכנס כאן לסיבות . אני רק יכול לאמר כי חלקם עברו את בחינות הכניסה לארצות הברית ולא עברו הבחינות בארץ. יש פתרונות לכך עבר הם צריכים להתקבל בארץ על ידי הגורמים המוסמכים המסרבים בשלב זה לקבלם