חדשות

"בילינסון": ניתוח מורכב להשתלת לב וריאות מתרומה עבר בהצלחה

בית החולים דיווח, כי צעיר בן 27, שעבר שלושה ניתוחי לב קודמים ונזקק לתרומה באופן בהול, עבר בהצלחה את הניתוח המורכב; התורם: צעיר בן 22 שעבר תאונת אופנוע

משמאל: פרופ' רן ערבות והמנותח רן אזולאי (צילום: "בילינסון")

בבית החולים "בילינסון" בוצעה בערב חג הפסח השתלת לב ושתי ריאות בצעיר בן 27 שקודם לכן עבר שלושה ניתוחי לב, עקב מום מולד. בית החולים מסר, כי מדובר בניתוח מאתגר במיוחד מבחינה כירורגית.

בהודעת בית החולים נמסרו הפרטים הבאים:

רן אזולאי מקיבוץ מצובה נולד עם מום קשה בלבו. במשך השנים התפתחה הבעיה לאי-ספיקת לב, שאילצה אותו לעבור 3 ניתוחי לב. לאור הבעיה הקשה גם ריאותיו קרסו עקב יתר לחץ דם ריאתי והוא נזקק לכן להשתלת לב וריאות.

האיברים שנועדו להשתלה הגיעו מתרומת איברים של צוף ליפשיץ, צעיר בן 22, שנהרג בתאונת אופנוע בחולון. משפחתו של הצעיר סיפרה לאתר Ynet, כי החליטה לתרום את איבריו ברגע ששמעה מחברו על כך שתמך בתרומת איברים. בנוסף ללב ולשתי הריאות, הושתלו גם כליה לבת 18 (ב"רמב"ם"), כליה נוספת לבת 57 (ב"בילינסון") וכבד לבן 26 (ב"איכילוב").

בית החולים "בילינסון" מסר, כי ההשתלה המורכבת עברה בהצלחה. ההליך נמשך כ-8 שעות, והמנותח נותק ממכשירי ההנשמה ונושם בכוחות עצמו.

האיברים שנועדו להשתלה הגיעו מתרומת איברים של צוף ליפשיץ, צעיר בן 22, שנהרג בתאונת אופנוע בחולון

פרופסור דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה, שהוביל יחד עם צוות רפואי נרחב את מבצע ההשתלה המורכב, אמר כי "מדובר בניתוח נדיר ומהבודדים שבוצעו בעולם עקב שלושת הניתוחים הקודמים שעבר רן בעבר. במצב הזה השתלה של שלושה איברים (לב ו-2 ריאות) הופכת את ההשתלה למבצע מורכב מאוד. אני שמח שעמדנו באתגר הרפואי והצלחנו להעניק לרן חיים חדשים".

פרופסור מרדכי קרמר, מנהל מערך הריאות ב"בילינסון", הוסיף: "מצבו של רן החמיר עד כדי כך שנאלצנו לחפש עבורו מקום בחו"ל מאחר שהסיכוי לקבל גם לב וגם ריאות בישראל נדיר ביותר. בבוקר ההשתלה נפגשתי עם הקרדיולוג שמטפל בו והחלטנו להעלות אותו לרשימת דחיפות עליונה נוכח מצבו הקשה. למזלו, בדיוק באותו היום התקבלה התרומה של לב וריאות שהיתה עבורו מתנה לחג".

ד"ר טוביה בן גל, מנהל יחידת אי ספיקת לב במערך לקרדיולוגיה, הדגיש כי לרן נותרו מספר שבועות בלבד לקבל תרומה. "הבנו שזמנו הולך ואוזל. למרות כל הטיפולים המתקדמים ביותר, המשיך מצבו להידרדר. גם בחו"ל נדרשת המתנה ארוכה והיה ברור שלא יצליח לעמוד בה. אולם כנגד כל הסיכויים, הגיעה התרומה שהצילה את חייו".

נושאים קשורים:  חדשות,  השתלת איברים,  תרומת איברים,  השתלת לב,  השתלת ריאות,  צוף ליפשיץ
תגובות