בלעדי

משרד הבריאות משיק תוכנית להכשרת "דור המנהיגים הבא" של מערכת הבריאות

התוכנית החדשה, המיועדת לתריסר רופאים בלבד מדי שנה, תחל בספטמבר הקרוב בשיתוף הארגון להכשרת עתודות ניהוליות במגזר הציבורי (מעוז) והפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א; הלימודים יימשכו שנתיים ומטרתם להכשיר מנהיגים ממלכתיים מובילי-שינוי במערכת הבריאות בישראל

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' ארנון אפק (צילום: פלאש 90)
פרופ' ארנון אפק, משנה למנכ"ל "שיבא", יו"ר איגוד מנהלי בתי החולים. "לא הרגשתי בשום שלב חמלה מצד הביטוח הלאומי" (צילום: פלאש 90)

משרד הבריאות הודיע אתמול (יום ד'), כי ישיק בספטמבר תוכנית חדשה להכשרת עתודה ניהולית עבור מערכת הבריאות. התוכנית תיקרא "ענבר - עתודה ניהולית ברפואה" ותופעל בשיתוף ארגון "מעוז", המתמחה בהכשרת עתודות ניהוליות למגזר הציבורי.

לדברי המשרד, התוכנית נועדה "לייצר דור עתידי של מנהיגות מובילה במערכת הבריאות והרפואה", הכוללת את קופות החולים, בתי החולים, מטה משרד הבריאות ויחידותיו וכן מפקדת קצין רפואה ראשי בצה"ל. מטרת התוכנית, כפי שהגדיר זאת משרד הבריאות: "לאתר רופאים מצוינים, מוכשרים וערכיים, ולהכשירם כמנהיגים ממלכתיים מובילי-שינוי במערכת הבריאות בישראל".

מטרת התוכנית: "לאתר רופאים מצוינים, מוכשרים וערכיים, ולהכשירם כמנהיגים ממלכתיים מובילי-שינוי במערכת הבריאות בישראל"

פרופסור ארנון אפק, מנכ"ל משרד הבריאות, הדגיש כי "לאור העובדה שמערכת הבריאות בישראל היא מן המורכבות והמאתגרות במערכות הציבוריות, הרי שלהובלתה נדרשת שדרת ניהול מובחרת בעלת יכולת להניע שינויים מערכתיים גדולים ולהתמודד בהצלחה עם האתגרים הניצבים בפניה".

פרופסור אפק ציין, כי מדובר "בתוכנית ייחודית ולא שגרתית - הן בחזון שאותו היא משקפת, הן באיכותה ובעיקר בהיותה מאחדת ומשלבת בין כלל הכוחות במערכת הבריאות בישראל".

לתוכנית יתקבלו 12 רופאות ורופאים מומחים, מכלל התחומים ומכלל ארגוני הבריאות, שיעברו לשם כך תהליך מיון קפדני

תוכנית הכשרת המנהלים תהיה מקיפה ואינטנסיווית ותכלול:

- הכשרה מקצועית-רפואית - התמחות-על במינהל רפואי (בהתאם לתוכנית המועצה המדעית של הר"י) , ליווי המשתתפים במהלך תקופת לימודיהם על ידי מנהלים בכירים במערכת כיום ועל ידי צוות המרצים של התוכנית.

- הכשרה אקדמית - על–פי תוכנית לימודים אקדמית ייחודית למסגרת הקבוצה המצומצמת הזו, הכוללת רכישת תואר MBA עם התמחות במינהל מערכות בריאות מטעם הפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב, בראשות פרופסור קובי גלזר.

- הכשרת מנהיגות וערכים – נושאים שאותם יובילו אנשי ארגון מעוז. מרכיב זה בתוכנית כולל הכשרה בכלים ובמיומנויות לניהול והכרת מערכת הבריאות הישראלית לעומקה. חלק זה של התוכנית מלווה בידי ביה"ס למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד (HBS) וכולל נסיעה לבוסטון.

תוכנית הכשרת הרופאים לתפקידי הניהול הבכירים מיועדת לצאת לדרך בספטמבר 2015. היא תימשך שנתיים ותיפתח בכל שנה להכשרת מחזור נוסף.
יתקבלו אליה 12 רופאות ורופאים מומחים, מכלל התחומים ומכלל ארגוני הבריאות, שיעברו לשם כך תהליך מיון קפדני.

ההרשמה לתוכנית תחל כבר היום (2 באפריל) ותסתיים ב-2 במאי.

לפרטים לגבי התוכנית וההרשמה, לחצו כאן:
http://www.maoz-il.org/inbar-program/

נושאים קשורים:  בלעדי,  משרד הבריאות,  ניהול מערכות בריאות,  הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב,  אוניברסיטת הרווארד,  פרופ' ארנון אפק,  עתודה ניהולית,  הכשרת רופאים
תגובות
 
אנונימי/ת
02.04.2015, 22:18

בקיצור, MHA עם חירטוט באצטלה של פרסטיג'.

חבל מאוד שמשרד הבריאות עסוק "בשטויות" עוד הכשרות ועוד קורסים ועוד "הזיות" די כבר. תרדו לשטח ותהיו קשובים לצוות הזוטר ולחולים ותזהו צרכים ותנו מענה אישי ואז תכלילו.
מאסתם!!!

כמדי יום בדרכי לעבודה אני רואה בצד הכביש רועה צאן מוביל אחריו עדר כבשים שלם. תהיתי בלבי איך עדר שלם מציית לאדם אחד?? שמתי לב שלרועה מקל ביד שלא משתמש בו, כלב שחובק העדר מכול צד, הרועה מסתכל ללא הרף על העדר במבט בוחן ודואג, מחלץ כבשים שנתקעו מאחורה ונותן דחיפה לכבשה אחרת צולעת, לא מאוס לא עייף ולרב מחוייך. אלוהים כמה עצום המנהיג של העדר!

לסיכום.. רועה הצאן לא עבר שום הכשרה למנהיגות.. הוא פשוט אוהב את העדר שלו ולכן העדר אוהב אותו בחזרה. כשיש אהבה יש נתינה וכשיש נתינה יש חמלה.. והחמלה יוצרת הבנה. כשיש הבנה אז לרב יש הצלחה. ואת ההצלחה אפשר לחלק בין השאר לצורך הנהגה!!

הלא זו דרך יפה להתבוננות על מערכת הבריאות??

12 רופאים למשך שנתיים בתוך אולם מרוהט ממוגן וסטירלי לא יצליח ליצור שום מנהיגות אמיתית.
סאאידה

אנונימי/ת
16.04.2015, 11:05

זה לא יהיר מצדכם להתעלם מתארים קודמים כמו MHA ולהחליט שהתואר שאתם מציעים הוא ורק הוא טוב?! והוא בכלל טרם הוכיח את עצמו?! שאלה למחשבה ...

אנונימי/ת
13.01.2016, 21:09

יש נחיצות של ממש להנהיג משוב.רופאים לגבי מנהל המחלקה שלהם. רופאים לגבי בית החולים בו הם עובדים. הכל אנונימי ובצורה שתמנע זיהוי ונקמנות. משוב יעזור לקדם או להרחיק אלמנטים כאלה ואחרים. משוב עם הפציינטים עשוי כהלכה יוכל לסייע מאד בבית החולים.כיום אם תתעניינו תמצאו שהיו מנהלי ביח שנחקרו תחת אזהרה או שהסתבכו בהאזנות בלתי חוקיות או הפרת אמונים.