חדשות

הרצוג מבטיח: תקציב הבריאות יגדל ב-1.5 מיליארד שקל בשנה אם אבחר

במסגרת מסע בחירות בדרום הארץ אמרו ראשי "המחנה הציוני", כי עד היום לא קיים ראש הממשלה, שהוא שר הבריאות בפועל, אפילו דיון אחד על מצוקת האשפוז

מימין: ציפי לבני, מנואל טרכטנברג, יצחק (בוז'י) הרצוג (צילום: פלאש 90)

ראשי "המחנה הציוני", חברי הכנסת יצחק הרצוג וציפי לבני, הודיעו אתמול (יום ד') בתדרוך לתקשורת שערכו בבית החולים "סורוקה" כי אם ירכיבו את הממשלה הבאה ידאגו שתקציב הבריאות יגדל בכ-1.5 מיליארד שקל בשנה, כאשר לקיצור תורים יוקצו מדי שנה 300 מיליון שקל.

העיתון "מעריב", המדווח על כך היום (יום ה'), מסר כי הרצוג ולבני גם התייחסו למצוקת האשפוז. הרצוג אמר: "אלפי אנשים נאנקים בחדרי המיון, משפחות מחכות שעות לקליטת יקיריהם ולקבלת טיפול והן שואלות מדוע מערכת הבריאות נמצאת במצב הזה, על סף קריסה. התשובה היא בין היתר משום שאצל ראש הממשלה נתניהו, (נושא) זה לא נמצא בכלל בסדר העדיפויות. הוא שר הבריאות בפועל כבר חודשים רבים אבל לא שמענו על דיון אחד שהוא קיים על המצב".

הרצוג הודיע, כי בכוונתו לפעול לחיזוק התשתית האנושית בתחום הבריאות "כך שאת הלחץ והתסכול והזקנה במסדרון והאדם החולה בכל מקום – לא נראה יותר".

נושאים קשורים:  חדשות,  בחירות 2015,  ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג,  ח"כ ציפי לבני,  תקציב מערכת הבריאות,  המרכז הרפואי "סורוקה"
תגובות

חסרים 3-4 בתי חולים גדולים בארץ וזה עולה הרבה יותר מ1.5 מיליארד לשנה....

חסרים 3-4 בתי חולים גדולים בארץ וזה עולה הרבה יותר מ1.5 מיליארד לשנה....