חדשות

רופאי משפחה וילדים נקראים להגביר מודעות לאבחון חצבת

זאת, על רקע אבחון 10 מקרים באזור המרכז ב-4 החודשים האחרונים; לפחות שלושה מהמקרים בקרב ילדים ותינוקות נבעו מהדבקה בבתי חולים

חצבת - Histopathology of measles pneumonia (מקור: CDC)
חצבת - Histopathology of measles pneumonia (מקור: CDC)

רופאי משפחה ורופאי ילדים נקראים להגביר את תשומת הלב והמודעות לחצבת, בעקבות צבר של עשרה מקרי חצבת בתוך 4 חודשים בלבד שעליהם דווח למשרד הבריאות. כל העשרה הם מאזור המרכז – חולון, בת ים, רמת השרון והרצליה. החולים היו בטווח הגילים שבין שנה ל-52.

בין הנדבקים אישה שנדבקה מבנה בן ה-3 שלא חוסן; גבר בן 40 שנדבק מאחיו לאחר שהאחרון חזר מביקור בארה"ב, אחד מהשניים לא חוסן; שני תינוקות שנדבקו בבית החולים "וולפסון" בעת ששהו במיון (וגם הם טרם חוסנו); וילדה בת 4 מבת ים שנדבקה בעת שטופלה בבית החולים.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, אמר כי מדובר בריכוז גבוה מהרגיל של מקרים בתוך פרק זמן קצר

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, אמר כי מדובר בריכוז גבוה מהרגיל של מקרים בתוך פרק זמן קצר. בארה"ב היתה התפרצות של חצבת בקליפורניה וגם בכמה מדינות באירופה, בכלל זה בבריטניה. ברוב המקרים, אם לא בכולם, מדובר בחולים לא חוסנו קודם לכן.

ההתפרצות האחרונה של חצבת בישראל התרחשה ב-2008-2007. ב-2012 נבלמה התפרצות דומה מיד כשהחלו להופיע סימנים ראשונים. ב-2014 היו בישראל רק 7 מקרים וב-2013 – 51.

בהקשר זה דיווח הבוקר (יום ה') העיתון "ישראל היום", כי ד"ר זיוה אמתי, סגנית הרופאה מחוזית בתל-אביב, מסרה שעל הקהילה הרפואית להיות מודעות בימים אלו לקיומה של תחלואה מוגברת ולפעול בהתאם לשם אבחון, השמת חולים בבידוד וצמצום הסיכונים להדבקה וכן למתן חיסון מונע.

נושאים קשורים:  חדשות,  חצבת,  אזור המרכז,  חיסון
תגובות