חדשות

מנהלת חדשה למרכז המשולב לרפואה גריאטרית "שהם"

ד"ר טניה בוגוסלבסקי נכנסה רשמית לתפקידה כמנהלת "שהם", במקום ד"ר יהושע בן-ישראל שפרש, וימשיך לעמוד בראש המועצה הלאומית לגריאטריה

ד"ר טניה בוגוסלבסקי (צילום: "שהם")

ד"ר טניה בוגוסלבסקי, מומחית לרפואה פנימית וגריאטרית ומוסמכת במינהל בריאות (MHA), נכנסה רשמית לתפקידה כמנהלת המרכז המשולב לרפואה גריאטרית "שהם" (לשעבר נווה אבות).

ד"ר בוגוסלבסקי החליפה בתפקיד את ד"ר יהושע בן-ישראל, שניהל את "שהם" כמעט 18 שנה ופרש לגמלאות. ד"ר בו-ישראל ימשיך בתפקידו כיו"ר המועצה הלאומית לגריאטריה.

עם סיום תפקידו כמנהל "שהם" אמר ד"ר בן ישראל, כי הוא אמנם פורש מניהול בית החולים, אבל ימשיך לפעול לקידום הגריאטריה והטיפול בקשיש בישראל. המועצה הלאומית לגריאטריה היא גוף מקצועי מייעץ למנכ"ל משרד הבריאות בכל הנושאים הרפואיים הנוגעים לשיפור הטיפול באוכלוסייה המתבגרת.

ד"ר בוגוסלבסקי: "על המתמחים והמומחים בגריאטריה להיות בעלי חשיבה יצירתית וליהנות מתנאי עבודה משופרים"

"כמי שהיה בין יוזמי הפרויקט הלאומי להתמודדות עם מחלת אלצהיימר ודמנציות אחרות והשתתף בכתיבת התכנית שאומצה על ידי משרדי הממשלה השונים, אמשיך להיות פעיל בפרויקט הזה גם הלאה וכמן כן גם בקידום התכנית הלאומית לשיקום, שהייתי בין יוזמיה והשתתפתי בכתיבתה", אמר.

ד"ר יהושע בן-ישראל (צילום: "שהם")

ד"ר יהושע בן-ישראל (צילום: "שהם")

במכתב שהעביר לעובדי מרכז "שהם" כתב עוד ד"ר בן-ישראל: "אני מודה על ההזדמנות שניתנה לי ועל הזכות לנהל את בית החולים. כבר בתחילת דרכנו נרתמנו יחד, ההנהלה והעובדים, לניסוחו ולגיבושו של החזון שעל-פיו יופעל בית החולים, ולקראת מיצובו של 'שהם' כבית חולים מוביל בישראל. ואכן, אנו מהווים היום את ספינת הדגל של האשפוז הגריאטרי הפוסט-אקוטי, הן ברמה המקצועית והן ברמת האקדמית-מחקרית. אני מסיים את תפקידי בתחושה עמוקה של סיפוק וגאווה. אני סמוך ובטוח שצוות ההנהלה, יחד עם המנהלת הנבחרת, ד"ר טניה בוגוסלבסקי, וציבור העובדים המיומן והמחויב, ישכילו להמשיך ולהוביל את המרכז לשיאים חדשים גם בעתיד".

ד"ר בוגוסלבסקי מילאה בטרם הגיעה ל"שהם" שורה של תפקידי ניהול בכירים. האחרון שבהם: סגנית מנהל המרכז הרפואי "קפלן-הרצפלד". היא גם חברה במועצה הלאומית לגריאטריה, במועצה הלאומית לשיקום ובוועדה הארצית לקביעת מדדי איכות בגריאטריה.

ד"ר טניה בוגוסלבסקי עלתה לישראל ב-1991 מאודסה. היא סיימה התמחות ברפואה פנימית אצל פרופסור חיים הרשקו ב"שערי צדק" ולאחר מכן התמחתה באותו בית חולים בירושלים בגריאטריה אצל פרופסור משה זוננבליק.

ד"ר טניה בוגוסלבסקי (צילום: "שהם")

ד"ר טניה בוגוסלבסקי (צילום: "שהם")

במקביל להתמחות זאת, וגם לאחר מכן, עבדה כרופאה מטפלת באשפוז בית בשירותי בריאות כללית וגם בקופות אחרות. במסגרת עבודתה למדה להכיר מקרוב את צרכיהם של הקשישים ובני המשפחות וגם את חולשותיה של מערכת הבריאות, לצד הצדדים החיוביים-חזקים שקיימים בה.

בין תפקידי הניהול האחרים אותם מילאה: מנהלת היחידה לאשפוז בית במחוז ירושלים בקופ"ח מאוחדת ולאחר מכן בכללית; מנהלת המדור למחלות ממושכות (כגריאטרית מחוזית, בלשכת הבריאות ירושלים).

"אני מאמינה שעל הרפואה הגריאטרית להיות בעלת תפיסה הוליסטית לשם טיפול באוכלוסייה שמורה ו/או מוגבלת קוגניטיבית, הסובלת מתחלואה כרונית מורכבת, עם דגש על תפקוד מיטבי ואיכות החיים", אמרה ד"ר בוגוסלבסקי. "לדעתי, למערך הגריאטרי יש פוטנציאל לא מנוצל של טיפול באוכלוסיות מיוחדות עם תחלואה מורכבת, ללא קשר לגיל הכרונולוגי. הגריאטריה צריכה להוביל את השאיפה לניהול חיים בריאים בגיל השלישי וחיים מלאים ואיכותיים אצל אנשים מבוגרים הסובלים ממחלות כרוניות".

עוד הוסיפה: "אני מאמינה בצורך לקדם מחקר בנושאים רבים של המחלות והתסמינים בגיל המבוגר, כולל בנושא שמירה ושיפור הרמה התפקודית של אנשים עם מחלות כרוניות. על המתמחים והמומחים בגריאטריה להיות בעלי חשיבה יצירתית וליהנות מתנאי עבודה משופרים. רק כך יימשכו לתחום הזה כוחות צעירים, שיובילו את המקצוע לאופקים חדשים".

 

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "שהם",  ד"ר טניה בוגוסלבסקי,  ד"ר יהושע בן-ישראל,  המועצה הלאומית לגריאטריה
תגובות