חדשות

"הדסה": ביצענו שני ניתוחים מורכבים להסרת גידולים נדירים

בית החולים דיווח על ניתוחים מורכבים, שכללו מספר רב של מומחים מתחומים שונים, שבסופם הוסרו גידולים מילד בן 5 וגבר בן 50, שניהם תושבי הרשות הפלשתינית

ניתוח לב פתוח (צילום: אילוסטרציה)
ניתוח (צילום: אילוסטרציה)

שני ניתוחים אנדוקריניים מוצלחים להסרת גידולים נדירים בוצעו במרכז הרפואי "הדסה" בהר הצופים, במטופלים תושבי הרשות הפלשתינית; כך דיווח היום (ה') בית החולים.

הניתוחים נעשו בידי צוות מומחים רב-תחומי, שכלל כירורג אנדוקריני, רופאים פנימאים, אנדוקרינולוגים, מרדימים, רופאי אף אוזן גרון וטיפול נמרץ. הצוות פעל תוך שיתוף פעולה מלא החל משלבי האבחון, ההערכה, הניתוח עצמו ולאחריו.

"לחולים הללו לא היתה דרך אחרת לקבל טיפול שכזה אלמלא הגיעו להדסה"

בית החולים מסר את הפרטים הבאים:

ד"ר חגי מזא"ה (צילום: פרטי)

ד"ר חגי מזא"ה (צילום: פרטי)

ילד בן 5 מטול כרם אובחן עם גידול פפילרי של בלוטת התריס - גידול מאוד נדיר בילדים. במהלך הניתוח, שאותו ביצע ד״ר חגי מזא״ה, כירורג אנדוקריני בהדסה הר הצופים, נצפה גידול אגרסיבי הדבוק לקנה הנשימה ומערב בלוטות לימפה בצוואר. לאחר הניתוח הילד נשאר מונשם במשך 4 ימים ותוך כדי שיתוף פעולה בין צוות הרדמה, א.א.ג וטיפול נמרץ ילדים, עבר לנשימה עצמאית באופן מוצלח. כעת הוא מחלים היטב ומתוכנן לעבור טיפול אונקולוגי משלים בהדסה.

ניתוח נוסף בוצע בגבר בן 50 מעזה, עם גידול של בלוטת התריס. הוא הגיע עם סידן גבוה ופגיעה קשה מאד בעצמות. לפני כחצי שנה נותח בעזה, אך שם לא הצליחו הרופאים למצוא את הגידול וכרתו חצי מבלוטת התריס ללא ריפוי.

גם מקרה מורכב זה דרש שילוב בין צוותי שכלל מומחים באנדוקרינולוגיה, פנימאים והדמיה. הניתוח היה קשה מאד בשל הידבקויות מהניתוח הקודם וגידול אגרסיבי, כנראה ממאיר, שהיה דבוק לקנה הנשימה, הוושט, וכלי דם גדולים. למרות הקושי - הגידול נכרת בהצלחה. החולה מתאושש עתה בטיפול נמרץ כירורגי.

"הניתוחים הללו מוכיחים כי בגידולים מורכבים ונדירים יש לטפל במרכז רפואי מקצועי ומיומן, עם אפשרות לשיתוף פעולה בין כל הצוותים ויכולת אנושית וטכנולוגית גבוהה. לחולים הללו לא היתה דרך אחרת לקבל טיפול שכזה אלמלא הגיעו להדסה", ציין ד"ר חגי מזא"ה.

נושאים קשורים:  חדשות,  ניתוח,  הרשות הפלשתינית,  המרכז הרפואי "הדסה",  בלוטת התריס
תגובות