חדשות

מנהל חדש מונה למחלקה האורולוגית במרכז הרפואי "רמב"ם"

פרופ' גלעד עמיאל, שהתמחה בין השאר במרכז הרפואי של אוניברסיטת "ביילור" בדאלאס, החליף בתפקיד את פרופ' שמעון מרטיק

פרופ' גלעד עמיאל (צילום: פרטי)

פרופסור גלעד עמיאל מונה למנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה, והוא מחליף בתפקיד את פרופסור שמעון מרטיק.

פרופסור עמיאל הוא בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, והיה מעורב בבניית תוכנית ההוראה בעזרה ראשונה ורפואה דחופה. בשנת 1993 יצא להשתלמות בחינוך רפואי כירורגי ב-Medical College of Pennsylvania. בשובו לישראל סיים את ההתמחות באורולוגיה תחת הדרכתו של פרופסור עפר נתיב, בבית החולים "בני-ציון" בחיפה.

במהלך ההתמחות נסע להשתלמות-על בת שנתיים במעבדה להנדסת רקמות ולטיפול-תאי במחלקה לאורולוגיה שבבית החולים לילדים ואוניברסיטת הרווארד בבוסטון. בתום ההתמחות באורולוגיה ב-2003, התקבל פרופ' עמיאל לתכנית משולבת קלינית ומחקרית באורולוגיה, בתחום האונקולוגיה והכירורגיה הזעיר-פולשנית בבית החולים של אוניברסיטת "ביילור" בדאלאס, ארה"ב, ובנה שם מעבדה להנדסת רקמות שהתמקדה בשחזור דרכי השתן עם מטריקס ביולוגי ותאי גזע אוטולוגיים ממקור שומני.

בתחילת 2007 הצטרף עמיאל לצוות המחלקה האורולוגית בבית החולים בביילור. עבודתו הקלינית התמקדה באורולוגיה אונקולוגית של הכליה וכיס השתן וכירורגיה שיחזורית של דרכי השתן. הוא התמחה בניתוחים רובוטיים של כריתת גידולי כליה, והוא בין חלוצי שיטת כריתת כיס שתן ואורולוגיה שחזורית באמצעות רובוט. כמו-כן, התמקד בטיפולים בחולים עם חזרת סרטן הערמונית אחרי הקרנות.

פרופסור עמיאל ניהל מספר רב של מחקרים קליניים, בעיקר בחקר הטיפולים לסרטן כיס השתן והכליה, וקיבל כמה מענקי-מחקר יוקרתיים. נוסף על כך, התמקד בחינוך רפואי והיה מנהל תכנית ההתמחות באורולוגיה בביילור, קיבל על כך מספר פרסים בארץ ובחו"ל והוא משתתף בפאנלים מקצועיים בתחום החינוך הרפואי. באחרונה נבחר כנשיא האגוד האמריקאי לחינוך אונקולוגי.

נושאים קשורים:  חדשות,  כירורגיה זעיר פולשנית,  הנדסת רקמות,  סרטן הכליה,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  סרטן,  סרטן שלפוחית השתן
תגובות
09.02.2015, 22:04

בהצלחה גלעד. האדם הנכון במקום הנכון. ד"ר שלומית וד"ר ליאור כ"ץ