חדשות

איגוד הגיניקולוגים נגד ההחלטה למנוע ביקור תועמלני חברות תרופות במרפאות

ההוראה ניתנה, בין השאר, בשל החשש מתנאי האחסון של דוגמיות שמביאים התועמלנים; יו"ר החברה לרפואה נשים בקהילה: מחסור בדוגמיות עלול לגרום לעלייה בהריונות לא רצויים

גלולות למניעת הריון (אילוסטרציה)
גלולות למניעת הריון (אילוסטרציה)

איגוד הגינקולוגים מתח ביקורת על הוראת משרד הבריאות, לפיה תיפסק לאלתר הגעתם של תועמלני חברות התרופות למרפאות הרופאים ולסניפי קופות החולים כדי למסור לידיהם דוגמיות.

לפי ההוראה, הצגת דוגמאות של תרופות לרופאים תוכל להיעשות מעתה רק דרך בתי המסחר ולא בידי סוכנים פרטיים. אחת הסיבות שמנה משרד הבריאות לגבי החלטה זאת היא החשש מכך שתרופות מאוחסנות בתאי המטען ברכביהם של הסוכנים, בתנאי חום לא מתאימים.

לפי ההוראה, הצגת דוגמאות של תרופות לרופאים תוכל להיעשות מעתה רק דרך בתי המסחר ולא בידי סוכנים פרטיים

איגוד הגינקולוגים , כך דיווח אתמול (יום ב') "מעריב-השבוע", ביקר את החלטת המשרד בנושא זה ובמיוחד את מניעת הבאתן של דוגמיות של גלולות למניעת הריון לרופאים.

האיגוד התריע, כי החלטה זאת עלולה לגרום להריונות לא רצויים שניתן למנוע אותם, כאשר בידי הרופא נמצאות גלולות לחלוקה מיידית למטופלת צעירה הפונה אליו בהקשר זה.

יו"ר החברה לרפואת נשים בקהילה, ד"ר נגה פורת, אמרה לעיתון כי רופאים משתמשים בדוגמיות כדי לסייע לצעירות ולהדריכן כיצד וממתי להשתמש בגלולות. עוד ציינה, כי בעיקר עלולות להיפגע מהחלטה זאת חיילות, שכן תהליך קבלת הגלולות דרך הצבא ולאחר ביקור ומרשם רופא – מסורבל וממושך.

חברות התרופות הודיעו, כך דיווח העיתון, כי הוראת משרד הבריאות תקשה עליהן להציג לרופאים דוגמיות.

נושאים קשורים:  חדשות,  גלולות נגד הריון,  תועמלנים,  דוגמיות,  חברות תרופות
תגובות