חדשות

טור בבריטניה: "רק אוויל ירצה להיות רופא משפחה ב-NHS בתקופה הנוכחית"

רופא בעל-טור ב"טלגרף" יוצא בחריפות נגד הדרישות הקיימות מרופאי משפחה במערכת הבריאות הציבורית בבריטניה, הכוללות לדבריו הרבה ביורוקרטיה ופחות רפואה

עבודה על מחשב (צילום: אילוסטרציה)
דבר היו"ר

רופא בריטי ובעל טור בעיתון "דיילי טלגרף", ד"ר טוני דניאלס, כתב בסוף השבוע בטורו, כי "בימים אלו רק טיפש רוצה להיות רופא משפחה בבריטניה". לדבריו, הסיבה היא שרופאי משפחה במערכת הבריאות הבריטית (NHS) עוסקים יותר בטפסים ובמילוי מסמכים ופחות-ופחות ברפואה של ממש.

"שום אדם בוגר לא רוצה לבלות את שארית חייו במילוי טפסים ודיווחים לגורמים ביורוקרטיים במערכת הבריאות הציבורית", כתב ד"ר דניאלס. לדבריו, הדבר משתקף בעובדה שישנו מחסור חמור ברופאי משפחה (GP) - "כיוון שרופאים צעירים לא רוצים לעסוק בתחום הזה".

"שום אדם בוגר לא רוצה לבלות את שארית חייו במילוי טפסים ודיווחים לגורמים ביורוקרטיים במערכת הבריאות הציבורית"

בין הסיבות שמנה מחבר הטור: "הנטל האדמינסטרטיבי" המוטל על הרופאים, במסגרתו הם מבלים שעות רבות ויקרות מזמנם במילוי טפסים "שהורסים את נשמת העבודה הרפואית". בעיקר, ציין ד"ר דניאלס, נדרשים רופאי המשפחה למלא טפסים שאין בהם כל צורך – אבל שמשרתים את הפקידות המנהלית.

"(פקידות זו) מורכבת מאנשים שיש להם מעט מאוד, אם בכלל, הבנה לגבי הפרקטיקה הרפואית וצרכיה העצומים... הוראות הדרישות המנהליות שנוסחו כחוקים מחייבים נעשו בידי אנשים טיפשים - מצב בהחלט לא נעים ומשובב נפש עבור רופאים צעירים. לכן הם מצביעים ברגליים", כתב בעל הטור ב"טלגרף". הוא תולה את האשם, בין השאר, בהתפשטות השימוש במחשבים ובמסדי נתונים, שלא תמיד יש צורך בהם.

הוא ציין עוד כי במצב הנוכחי, רפואת משפחה איננה מקצוע יוקרתי בבריטניה.

לטור המלא לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  בריטניה,  NHS,  ביורוקרטיה,  עבודת הרופא
תגובות
אנונימי/ת
25.02.2015, 07:32

מסכימה עם כל מילה. גם אצלנו רפואת המשפחה הפכה למקצוע לא מוערך : בעיני החולים, אנשי המנהלה ובעיני עצמנו. פונים אלינו בשם הפרטי , באים עם דרישות שאין ביניהן ובין בריאות שום קשר, טפסים ועוד טפסים, מדדים ובקרה על כל שטות . האימון נפגע עמוקות בין כולם והטפשות אכן שלטת.