חדשות

ארגון הבריאות העולמי: נקודת מפנה במגפת האבולה במערב אפריקה

כשנה לאחר שפרצה, נרשמה בשבוע האחרון ירידה דרסטית במספר מקרי האבולה החדשים; כ-22 אלף אובחנו כחולי אבולה עד כה, ו-8,600 מהם מתו

נגיף אבולה (צילום: אילוסטרציה)
נגיף אבולה (צילום: אילוסטרציה)

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הודיע בסוף השבוע, כי הירידה הניכרת במספר המקרים החדשים של חולי אבולה שנרשמה בשלוש מדינות מערב אפריקה הנגועות במגפה בשבוע האחרון היא בגדר "נקודת מפנה במלחמה במגיפה".

דו"ח הניטור מגדיר את ההתפתחות של השבוע האחרון כ"מבטיחה ביותר" מאז שהוכרזה התפרצות המגפה במארס האחרון

בשבוע האחרון דווח רק על 8 מקרים חדשים של אבולה בליבריה, לעומת 509 בשבוע בספטמבר; בגינאה דווחו רק 20 מקרים חדשים, לעומת 292 מדי שבוע בספטמבר; בסיירה-ליאון דווח על 117 בשבוע, לעומת השיא של 792 בשבוע לפני כ-5 חודשים.

דו"ח הניטור השבועי של ארגון הבריאות העולמי מגדיר את ההתפתחות של השבוע האחרון כ"מבטיחה ביותר" מאז שהוכרזה התפרצות המגפה במארס האחרון. המקרים הראשונים של אבולה אירעו בדצמבר, בכפרים מבודדים בגינאה.

מגפת האבולה הנוכחית נחשבת לגדולה ביותר בהיסטוריה המודרנית, ועד כה חלו בה 21,724 גברים, נשים וילדים. 8,641 מהם מתו. רובם המכריע במדינות מערב אפריקה.

עוד דווח, כי היו ימים בשבוע האחרון שבהם לא נרשם שום מקרה חדש של חולי אבלה בליבריה. יחד עם זאת, הזהיר ה-WHO מפני תקוות-שווא, כיוון שיש גם לקחת בחשבון אפשרות שהמגמה תתהפך והמגיפה עלולה להתחדש.

לקריאה נוספת לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  מגיפת האבולה,  מגיפה,  ארגון הבריאות העולמי,  WHO,  ליבריה,  גינאה,  סיירה ליאון
תגובות