חדשות

משרד מבקר המדינה הודיע כי יחקור לראשונה את הנעשה במרכז הרפואי "הדסה"

לדברי משרד המבקר, הגיעו באחרונה תלונות "על מכלול עניינים הקשורים לפעילות המרכז הרפואי הדסה"; המנדט לבדיקה: "הדסה" מקבל כספי ציבור

מבקר המדינה, יוסף שפירא (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)
מבקר המדינה, יוסף שפירא (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)

משרד מבקר המדינה הודיע אתמול (יום ב') על החלטתו של המבקר, השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא, "להפעיל ביקורת על ההסתדרות המדיצינית הדסה". בהודעה, שהתפרסמה באתר המשרד, נאמר כי מבקר המדינה החליט על-פי סמכותו בחוק להפעיל ביקורת על המרכז הרפואי "הדסה", בהיותו גוף נתמך בידי הממשלה המקבל תקציבים גדולים מהמדינה.

משום כך, הודיע משרד המבקר, מתאפשר למעשה למבקר המדינה לראשונה לערוך ביקורת ישירה בבתי החולים של "הדסה" בירושלים – בעין כרם ובהר הצופים - בכל התחומים הנוגעים להתנהלות הדסה ובכיריו המעורבים בניהולו, לרבות בירור תלונות הציבור.

לפי "דה מרקר", בין התלונות שהגיעו למבקר המדינה היו רבות שמקורן בעובדי הדסה עצמם

עוד הודיע משרד מבקר המדינה, כי "הגיעו אליו בעת האחרונה תלונות על מכלול עניינים הקשורים לפעילותו של המרכז הרפואי הדסה".

העיתון "דה מרקר" הוסיף כי בין התלונות שהגיעו למבקר המדינה היו רבות שמקורן בעובדי הדסה עצמם, והן עוסקות בהתנהלות הכספית, בשורה של מינויים לתפקידים שונים ובעלויות מוגזמות, לרבות מינויים ללא מכרז, במשטר התאגידי המופעל במוסד, בהסכמי השירותים הרפואיים, וכן במעורבות והתערבות של נציגי הבעלים של בתי החולים הדסה בירושלים - ארגון נשות הדסה – בכל הנעשה בשני המוסדות הרפואיים.

לא מן הנמנע, כי המבקר גם יתייחס לשלל הסוגיות שהעסיקו את המרכז הרפואי בחודשים האחרונים: השבתת ההשתלות והסכסוך שבין חלק מהרופאים לבין ההנהלה, הקפאת העברות כספי המדינה עקב הצרת צעדיו של החשב המלווה מטעם המדינה, שימוש בקרנות של הרופאים ואופן בחירת המנכ"לית הזמנית, פרופסור תמר פרץ.
בשבוע שעבר פרסמה ועדת האיתור שמינה דירקטוריון הדסה "קול קורא" להצגת מועמדות למשרת מנכ"ל הקבע בהדסה. הדרישות לתפקיד כוללות בין היתר ניסיון ניהולי של עשר שנים בגוף שהמחזור הכספי השנתי שהוא מנהל מגיע לחצי מיליארד שקל ומעלה, ניסיון בניהול משברים ובהובלת תהליכי הבראה, הישגים מוכחים בגיוס ובשימור כוח אדם איכותי, ובמיוחד בתחומי הרפואה.

ארגון נשות הדסה הודיע אמש כי ישתף פעולה באופן מלא ובשקיפות מלאה עם משרד מבקר המדינה והוא פתוח לביקורתו תוך הקפדה על נהלי עבודה מקצועיים.

נושאים קשורים:  חדשות,  מבקר המדינה,  המרכז הרפואי "הדסה",  בדיקת מבקר,  ארגון נשות הדסה,  יוסף שפירא,  המשבר ב"הדסה",  הסכם הבראה
תגובות