חדשות

תוכנית להכשרת רופאים ללימוד ליד מיטת החולה הועברה ב"פוריה"

כ-20 רופאים המלמדים סטודנטים בפקולטה לרפואה בגליל נכחו בהכשרה; מנהל ביה"ח: "לתת לרופאים כלים להוראה אפקטיבית"

המרכז הרפואי "פוריה" בטבריה, המשמש בית חולים אקדמי המסונף לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, קיים בשבוע שעבר סדנה להכשרת חונכים ליד מיטת המטופל. הסדנה יועדה לכ-20 מרופאי בית החולים המלמדים ומכשירים סטודנטים לרפואה.

מתוך הכשרת הרופאים ב"פוריה" (צילום: "פוריה")

מתוך הכשרת הרופאים ב"פוריה" (צילום: "פוריה")

פרופסור שמואל רייס, האחראי על פיתוח הסגל בפקולטה לרפואה בגליל, ציין כי "מטרת הסדנה היא לשדרג את איכות ההוראה לסטודנטים. הבנו, שהרבה יותר אפקטיבי להעביר את ההדרכה בבית החולים עצמו מאשר רק במתקן הפקולטה לרפואה. לקחנו מורים נבחרים, הכשרנו אותם בשלושה ימים אינטנסיביים ועתה הם מעבירים את הסדנה לשאר הרופאים במרכז הרפואי".

תכנית הכשרת הרופאים-החונכים ליד מיטת המטופל פותחה במרכז מ.ס.ר (המרכז לסימולציות רפואיות הפועל בבית החולים "שיבא"). פרופסור רייס אמר, כי הפקולטה לרפואה בגליל היא המוסד האקדמי הראשון שהחל להעביר את ההכשרה בכל בתי החולים המסונפים אליו. "ההכשרה החשובה הזאת תועבר במקביל בבתי החולים האחרים המשמשים גם להוראה של הפקולטה לרפואה בגליל ("זיו" בצפת, בית החולים לגליל המערבי בנהריה). ההערכה שלי היא שעד סוף 2015, כל 300 המורים הקליניים בפקולטה יעברו את ההכשרה הזאת".

את הכשרת המורים הקליניים ב"פורייה" מוביל ד"ר אמיתי אוברמן, מנהל המחלקה לגריאטריה שיקומית. "כולנו למדנו רפואה, אבל לא למדנו איך ללמד. ההכשרה הזאת נותנת לרופאים כלים להוראה טובה", אמר. רופאים נוספים המעבירים את ההכשרה לעמיתיהם הם ד"ר נסיה לנג, ד"ר בת שבע צדוק, ד"ר הגר מזרחי, ד"ר נח'ול נח'ול וד"ר נזאל סלאח.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פוריה, הדגיש את חשיבות ההכשרה: "הוראה היא מקצוע שחשוב ללמוד אותו, לפתחו ולשפר את המיומנויות הנדרשות בו כדי להיות לא רק רופא טוב אלא גם מורה טוב שמכין את הדור הבא של הרופאים. חשוב לתת לרופאים שלנו כלים להוראה אפקטיבית ולהעברת משוב לסטודנטים".

נושאים קשורים:  חדשות,  הפקולטה לרפואה בגליל של אוניברסיטת בר-אילן,  הוראה ליד מיטת החולה,  בית חולים אוניברסיטאי,  ד"ר אמיתי אוברמן,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות