חדשות

תפנית נוספת: בית הדין הארצי לעבודה אישר את השעיית פרופ' וינקלר

ביה"ד הפך החלטה קודמת של ביה"ד האזורי בתל אביב: "אין בהיות המשיב רופא בכיר כדי להקנות לו חסינות"; פרופ' וינקלר: "אערער לעליון"

בית הדין הארצי לעבודה קיבל את עמדת נציבות שירות המדינה, ואישר אתמול (יום ב') את השעיית פרופסור איל וינקלר, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי "שיבא", בשל טענות שביצע ניתוחים פרטיים במרפאת האסתטיקה "קלאס קליניק" על חשבון שעות העבודה בבית החולים; כך דיווח היום העיתון "כלכליסט".

בהחלטה זו דחה בית הדין פסיקה קודמת של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, שדן בערעורו של פרופסור וינקלר נגד נציבות שירות המדינה. בית הדין קבע אתמול שההשעיה תיכנס לתוקף ב-11 בפברואר ותוקפה הוא עד תום הבירור המשמעתי בפרשה. נציבות שירות המדינה האשימה את פרופסור וינקלר, כי במהלך 2013-2012 יצא לפני הזמן מבית החולים וללא דיווח כדי לעבוד בקליניקה הפרטית. הנציבות ייחסה עשרות מקרים וטענה כי מדובר בדיווחים כוזבים על שעות העבודה וכן קבלת כספים במרמה, ניתוחים פרטיים בשעות העבודה, יעוץ פרטי בשעות העבודה והעסקת מתמחים של בית החולים במסגרת העבודה הפרטית. לפי הנציבות, מנהל "שיבא" פרופסור זאב רוטשטיין ידע על כך ופרופסור וינקלר לא הכחיש זאת.

בשנה שעברה נפתח הליך משמעתי נגד פרופסור וינקלר והנציבות החליטה על השעייתו. הוא הגיש ערער לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, שקבע כי יש לדחות את מועד ההשעיה בחצי שנה. אלא שעתה בית הדין הארצי קיבל את ערעור המדינה על ההחלטה.

השעיית פרופסור וינקלר הסעירה את בית החולים. ועד הרופאים איים בעיצומים. פרופסור רוטשטיין כתב לנציבות שהחלטת ההשעיה עלולה להוביל לפיזור המחלקה לכירורגיה פלסטית.

על-פי הדיווח בעיתון, בית הדין כתב ש"צודקת המדינה בטענתה כי בהיות המשיב רופא בכיר ומנהל מחלקה המקבל תמיכה ממנהליו, אין בכך כדי להקנות לו חסינות. מתן משקל יתר לתפקידו, למקצועיותו של המשיב ולכישוריו הטובים, שאינם שנויים במחלוקת - פוגע בעקרון השוויון לפני החוק. אין חולק על כך כי בכירות התפקיד היא אחת מאמות המידה שאליהן נזקק הנציב ככלל, ובענייננו בפרט, בבואו לתת החלטה בדבר השעיית עובד. במצב דברים זה יש במעשים המפורטים בכתב התובענה חומרה מיוחדת, ועל בית הדין לתן לכך משקל בעת שהוא מפעיל ביקורת שיפוטית על החלטת הנציב".

תגובת בית החולים: "אנו מצטערים בשמנו ובשם המטופלים שלנו. חייבים לזכור כי מדובר בהשעיה בטרם משפט. נכבד את פסיקת בית הדין הארצי לעבודה ונמתין לתוצאות הבירור המשמעתי. בית החולים יעשה כל מה שניתן כדי למזער את הפגיעה במטופלים".

תגובת פרופסור וינקלר: "החלטת בית הדין הארצי לעבודה שגויה לטעמי. בכוונתי לעתור נגדה לבג"צ. אני מעוניין להמשיך ולתרום למערכת הציבורית ולטפל בחולים במחלקתי. אמשיך להיאבק על כך שההליך המשמעתי יהיה הוגן ורק בסיומו תתקבל החלטה בנוגע להמשך פעילותי בבית החולים. לא הגיוני כי ההשעיה תיכנס לפועל בטרם הסתיים ההליך המשמעתי וכי לא מאפשרים לי להשמיע את טיעוניי בהליך מסודר ובהתאם לחוק".

נושאים קשורים:  חדשות,  ניתוחים פרטיים,  פרופ' זאב רוטשטיין,  פרופ' אייל וינקלר,  קלאס קליניק,  בית הדין לעבודה בתל אביב,  השעייה,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות