חדשות

רופאי "הדסה" השביתו את ביה"ח; ההנהלה קוראת "להוריד הלהבות"

"בואו נהיה עניינים בהדסה", כתבה פרופ' תמר פרץ, "זו לא רכבת ישראל או נמל אשדוד"; העבודה הושבתה היום בין 08:00 ל-10:00

הפגנה למען "הדסה", בחודש שעבר (צילום: פלאש 90)
הפגנה למען "הדסה", בשנת 2014 (צילום: פלאש 90)

הפעילות הרפואית בהדסה הושבתה הבוקר (יום ה') לשעתיים, בין השעות 08:00 ל-10:00. ועדי הרופאים הבכירים הודיעו אמש, כי לאור "המשך ההתנהלות הפוגענית של הנהלת הדסה וסירובה להיפגש עם נציגי הרופאים כדי לתקן את המצב ואת מהלכי ההנהלה, הרופאים החליטו להחריף את מחאתם". לפי הודעת הוועד, השבתת הפעילות הרפואית תחול על כל הרופאים למעט פעילות דחופה ומצילת חיים. השביתה תתקיים בהדסה עין כרם וגם בהדסה הר הצופים.

ההודעה על השביתה פורסמה לאחר שאתמול (יום ד') שלחה מ"מ מנכ"ל הדסה, פרופסור תמר פרץ, מכתב לרופאים, בו היא קוראת להם להתגייס להצלת המרכז הרפואי ולא לפנות לתקשורת. פרץ ביקשה מהרופאים "להוריד את הלהבות ולחזור לעבוד בשקט". כן ביקשה "לתת לי ולהנהלה קרדיט" בכל הנוגע לנושאי ביטוח האחריות המקצועית וקרנות השר"פ. "לא ניתן שהרופאים יופקרו . נושא האחריות המקצועית הוא בראש סדר העדיפויות שלנו", כתבה פרופסור פרץ לרופאים.

בהמשך המכתב פירטה את התנהלות ההנהלה כדי לפתור את הסוגיות הללו, הנמצאות במחלוקת קשה בשבועות האחרונים, ונקטה בנימה אישית כהגדרתה: "בואו נהיה עניינים בהדסה – זו לא רכבת ישראל או נמל אשדוד" (להורדת המכתב המלא לרופאי "הדסה" לחצו כאן).

קודם למכתב ולהודעה על שביתה זמנית, הודיעו ועדי הרופאים בהדסה שלשום כי הם מברכים על מינוי ארז מלצר ליו"ר קבוע של דירקטוריון בית החולים, והדגישו: "אנו מקווים כי יהא זה צעד משמעותי ראשון ליישום תוכנית ההבראה וייצוב בית החולים ומצפים להקמת ועדת איתור לבחירת מנכ"ל קבוע".

יו"ר מועצת עובדי הדסה, אמנון ברוכיאן, פירסם בתגובה למכתבה של פרופ' פרץ אתמול מכתב לכלל העובדים, שבו שב וקרא לה לפרוש מתפקידה כמנהלת הזמנית של המרכז הרפואי, מחה על "מופע הדמגוגיה... שבו היא מחפשת אשמים אחרים לכישלונה הניהולי" והתרעם על עצם ההשוואה העקיפה עם יו"ר עובדי נמל אשדוד.

נושאים קשורים:  חדשות,  סכסוך עבודה,  המרכז הרפואי "הדסה",  שביתה,  פרופ' תמר פרץ,  ועדי הרופאים בהדסה,  המשבר ב"הדסה"
תגובות