חדשות

רופאי "הדסה" להנהלה: יש להסדיר את ביטוח האחריות המקצועית

ועדי הרופאים הודיעו על פגישת חירום היום עם ועדי העובדים האחרים; פרופסור אבי ניסן הודיע על התפטרותו הסופית מ"הדסה"

הפגנת עובדי המינהל ב"הדסה" (צילום: פלאש 90)
הפגנת עובדי המינהל ב"הדסה", לפני הסכם ההבראה (צילום: פלאש 90)

ועדי הרופאים במרכז הרפואי "הדסה" בירושלים מקיימים היום פגישת חירום עם ועדי העובדים בשני בתי החולים הדסה עין כרם והר הצופים, שבה יודיעו כי אם הנהלת הדסה לא תסדיר עד השבוע הבא את נושא ביטוח האחריות המקצועית של הרופאים ("רשלנות רפואית") בהתאם להסכם ההבראה – "נמצאת על הפרק השבתת בית החולים".

הלך הרוח בקרב ועדי הרופאים הוא, שאינם מאמינים כי ההנהלה מסוגלת במצב הנוכחי לחלץ את בית החולים מהמצב החמור שבו הוא שקוע. שלשום, לאחר נתק של כמעט שנה, נפגשה נשיאת ארגון נשות הדסה, הבעלים של המרכז הרפואי, עם מ"מ מנכ"ל הדסה, פרופסור תמר פרץ. בבית החולים היו שהגדירו את הפגישה כ"סוג של מהלך היסטורי" מאחר שנתן סירבה לפגוש את הרופאים בשנה האחרונה וכל הפגישות עמם בשם ארגון נשות הדסה נעשו עם יועץ הארגון, דוד ספקטור. ספקטור התפטר בתחילת השבוע, במקביל להתפטרות דוברת בית החולים, רחלי גולדבלט.

במקביל, הבוקר (יום ה') שלח פרופסור אבי ניסן מכתב לפרופסור תמר פרץ ולמנהל הדסה פרופסור יורם וייס, בו הוא מודיע כי התפטרותו מבית החולים תיכנס לתוקף ב-14 בדצמבר. הודעה בעל-פה, בנוסף למכתב, מסר פרופסור ניסן לפרופסור וייס בשיחה שקיים עמו הבוקר.

במכתבו, שהגיע לידי "דוקטורס אונלי", כתב פרופסור ניסן: " לאחר שרשרת האירועים שאליה התייחסתי במכתבי אליכם מיום ה-29 לאוקטובר 2014, אשר בעקבותיה נאלצתי להגיש את התפטרותי מניהול המחלקה הכירורגית, ניסיתי במספר רב של פגישות לקבל מכם גיבוי, כמנהל מחלקה. למרות שיחותינו הרבות, לא התקדם דבר.

"לא קיבלתי כל גיבוי בכתב או בעל פה - כמנהל. יתרה מזאת: הצעתם הצעות לחלוקת המחלקה או להעברתי לניהול המחלקה הכירורגית בהר הצופים. הצעות אלו מהוות המשך להבעת האי אמון של הנהלת הדסה בי ובתפקודי.

"בנוסף, הצעות אלו מהוות המשך ישיר לחתירה הבלתי פוסקת שלכם, תחת מעמדי כמנהל מחלקה וכרופא בכיר בהדסה - המתבטאת בעקיפת סמכותי כמנהל מחלקה על ידי חלוקת משאבים ישירה וללא התייעצות עימי, לרופאים בכירים במחלקתי, במינויים של מנהלי יחידה ומנהל תוכנית השתלות, שנעשו ללא התייעצות עימי ובניגוד לדעתי ועוד.

"לאור זאת, ועל מנת למנוע את הפגיעה המתמשכת בצוות המחלקה כתוצאה מחוסר הוודאות ואי יכולת קבלת החלטות מצידכם, אני בוחר להתפטר מעבודתי בהסתדרות מדיצינית הדסה.... תפטרותי תיכנס לתוקפה ביום ה-14 בדצמבר 2014, על מנת שאוכל להשלים את הטיפול בחולים אותם ניתחתי לפני עזיבתי. אנא הודיעו לי בהקדם את שמו של ממלא מקומי, על מנת שאוכל להעביר לו את סמכויות הניהול ולחפוף אותו בצורה מסודרת". דוברות הדסה מסרה' כי כממלא מקום מנהל המחלקה הכירורגית ישמש מהיום (יום ה') פרופסור אלון פיקרסקי.

פרופסור אבי ניסן מונה באפריל בשנה שעברה לנהל את המחלקה לכירורגיה כללית בהדסה, לאחר שניהל את המחלקה לכירורגיה אונקולוגית ב-"בילינסון". הוא אחד משבעה רופאים בכירים שהתפטרו בשבועות האחרונים מהדסה.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  ארגון נשות הדסה,  פרופ' תמר פרץ,  ועד רופאי הדסה,  פרופ' אבי ניסן,  מרסי נתן,  המשבר ב"הדסה"
תגובות