חדשות

ועדי הרופאים בהדסה: "עדויות מצטברות למינהל בלתי תקין בביה"ח"

"אסור להסכים לעזיבתם של טובי מנהלי המחלקות בשל חוסר גיבוי מצד ההנהלה והערמת קשיים לתפקודם", כתבו בהודעה

רפואה דחופה. חדר המיון בבית החולים הדסה עין כרם (צילום: פלאש 90)
כניסה לחדר המיון בבית החולים הדסה עין כרם (צילום: פלאש 90)

ועדי הרופאים בהדסה – ועד מנהלי המחלקות, ועד הרופאים הבכירים ו-ועד המתמחים – זומנו אתמול (יום א') לישיבה דחופה וסגורה "כדי לגבש את המשך עמדת הרופאים במאבק מול הנהלת הדסה". בשלב זה לא סוכמו הצעדים בהם ינקטו הרופאים.

אתמול הפיצו הוועדים עדכון לגבי המצב בבית החולים, על רקע עזיבתם של ארבעה רופאים בכירים בחודש האחרון' תוך האשמות כלפי ההנהלה. בסוף השבוע גם הוחלט להשעות את כל השתלות האיברים בבית החולים, לחודש לפחות.

"לצערנו", נכתב בהודעת הוועדים, "משבר רודף משבר והנהלת הדסה איננה מראה את יכולתה בניהול המשברים - ומסכנת את עתיד המוסד ואת יישום הסכם ההבראה. כפי שכתבנו בעדכון הקודם, אמור היה להתקיים מו"מ לגיבוש הסכם בנושא צמצום המשרות. ההנהלה, מטעמיה, לא קיימה כל מו״מ ולא העניקה אפשרות נוספת למשא ומתן שבעינינו היא הדרך הטובה והעדיפה על פני הליך משפטי, אף שניסינו לדחות את המועד ולנסות למצות דרך זו".

"בית הדין הארצי לעבודה דחה את שתי בקשות רשות הערעור, שהגישה הנהלת הדסה וקבע שבית הדין האזורי בירושלים מוסמך לדון בבקשת הר"י להיות צד בתביעה", נכתב, "בית הדין קבע עוד כי בסעיף 4.2 (בהסכם ההבראה, מערכת ד.א.) אין שום זכר לאופן הביטול של עד 30 משרות (כפי שדורשת הנהלת הדסה, מערכת ד.א.) ולכן לא מדובר במחלוקת בנוגע לפרשנות או יישום הסדר הנושים, אלא זוהי מחלוקת בנושא שכלל לא הוסדר בהסדר הנושים".

לפי ההודעה, "בית הדין קיבל את עמדתנו בנושא הזה וקבע שלא ייתכן שהמעסיק והוא לבדו, יחליט על פיטורי עובדיו באופן שרירותי, ללא קיום הליך פיטורים הוגן, כמתחייב במקום עבודה מאורגן ועל-פי עקרונות ההסכם הקיבוצי והמשפט הציבורי - לרבות שיתוף ארגון העובדים היציג בהליך. בית הדין קבע שהדרך הראויה לפתרון המחלוקת האמיתית היא דרך ההידברות ושיתוף הפעולה ולא דרך ההכרעה השיפוטית.

"למחרת היום (לאחר החלטת בית דין, מערכת ד.א.) ולמרות כל הנכתב בפסק הדין שניתן בבית הדין הארצי, ההנהלה בתגובתה לבית המשפט (המחוזי) ממשיכה להשמיץ את הר״י ואת ועדי הרופאים כאילו אנו מנסים להכשיל את הסדר הנושים. זוהי טענה קשה ומשוללת כל יסוד, כמובן.

"איננו יכולים להתעלם מהעדויות המצטברות על המינהל הבלתי תקין ולפיהן, נציג ארגון נשות הדסה מתערב בניהול בית החולים, מבלי שיש לו כל סמכות לכך ובוודאי שאינו נושא בשום אחריות. כך גם ראינו בבית המשפט: משא ומתן שהגיע לכדי הסכמה ופשרה בין מ"מ המנכ"ל, יו"ר הדירקטוריון ועדי הרופאים והר"י - בפני השופט - התפוצץ על ידי מי שאין לו כל סמכות בנושא הזה מולנו.

"במוצאי שבת הורה מנכ"ל משרד הבריאות על הפסקה למשך חודש של תוכנית ההשתלות בהדסה. שיקול הדעת בניהול משבר זה על ידי ההנהלה מעורר שאלות קשות - וחוסר היכולת לנהל את המשבר, בתוך הבית (למרות פניותינו וניסיונות התיווך שלנו), מדאיגה בלשון המעטה.

"על פי ההסכם, ב-31.10 אמורים היו להיות משולמים ההחזרים של קרנות השר״פ. למיטב ידיעתנו הכספים, לא שולמו. אנו נחושים לשמור על הדסה כמרכז מצוינות לטיפול בחולים. לא ניתן את ידינו לסגירת מוקדי מצוינות בשל כשל ניהולי. אסור לנו להסכים לעזיבתם של טובי המנהלים בשל חוסר גיבוי מצד ההנהלה והערמת קשיים בלתי סבירים לתפקודם".

ביאר: המצב בלתי נסבל

בתוך כך, דווח עוד אתמול כי יו"ר המרכז הלאומי להשתלות, מנכ"ל רמב"ם פרופסור רפי ביאר, אמר כי המצב ב"הדסה" "בלתי נסבל". לפי דיווח באתר NRG, "כאשר שלושה אנשים מאוד בכירים לא פעילים בתחום ההשתלות, בבת אחת נוצר מצב חדש. השתלות זה תחום מאד מורכב. תפקיד משרד הבריאות ותפקידי הוא לא להגיד להנהלת הדסה כיצד לנהל את הדברים שם - אלא לוודא שהם מתנהלים כראוי".

מ"מ מנכ"ל הדסה, פרופסור תמר פרץ מסרה, כי בית החולים יבצע את השינויים הנדרשים בעקבות הוראת משרד הבריאות.  "הפיטורין אינו מהלך שלנו", צוטטה באתר, "זה מהלך שוועד העובדים חתם עליו. זה מהלך שאין ברירה אלא לבצעו. מדובר בתוכנית הבראה בהתאם לממשל התאגידי שאושר בבית המשפט המחוזי ואת ההחלטה הזאת יש לכבד. תפקידנו כמנהלי המוסד הזה הוא לנהל את המערכת. ניתן לוועדה (האמורה להציג תוכנית חדשה להשתלות, מערכת ד.א.) לעבוד ובתיאום מלא עם משרד הבריאות. אנחנו נפתח את תכנית ההשתלות בצורה שקולה בוגרת ונבצעה אך ורק לטובת החולים".

נושאים קשורים:  חדשות,  משבר ב"הדסה",  ועדי הרופאים בהדסה,  המשבר ב"הדסה",  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
 
דר' רוטמן
04.11.2014, 08:35

יש להירגע. רופאים אחרים יבצעו השתלות מצוינות. המערכת לא תקרוס אלא תשתפר לטובת החולים.