חדשות

בתי החולים בישראל מתחילים לחסן את הצוותים הרפואיים נגד שפעת

בשנים הקודמות ההיענות מצד רופאים היתה נמוכה מהמצופה מאנשי מקצוע בתחום הבריאות; מנהלי "רמב"ם" חוסנו בפגישה השבועית

בבתי החולים ברחבי הארץ נקראו בימים האחרונים אנשי הצוות, רופאים, אחיות ושאר העובדים, להתחסן נגד השפעת העונתית. בשבוע שעבר החל מבצע החיסון ב"סורוקה" ואתמול (יום א') החל המבצע בבית החולים "רמב"ם". גם שאר בתי החולים, על-פי לו"ז שכל אחד מהם קבע לעצמו, יבצעו החיסונים בקרוב.

פרופ' רפי ביאר, מנהל "רמב"ם", מתחסן נגד שפעת (צילום: "רמב"ם")

פרופ' רפי ביאר, מנהל "רמב"ם", מתחסן נגד שפעת (צילום: "רמב"ם")

בשנים קודמות ההיענות לא היתה גבוהה, אבל השנה מעריכים גורמי הבריאות שאחראים על בתי החולים הציבוריים שההיענות תהיה גדולה יותר. החיסונים נעשים על פי הנחיות משרד הבריאות וקופות החולים. אתמול חוסנו חברי הנהלת רמב"ם במהלך ישיבת ההנהלה השבועית. כל הרופאים נקראו לשמש דוגמא לציבור ולשאר אנשי הצוות בבית החולים.

"למרות הקמפיינים הנרחבים בנושא הזה בשנים האחרונות", אמר פרופסור עימאד קסיס, מנהל השירות למחלות זיהומיות בילדים במרכז הרפואי רמב"ם, "רבים אינם ממהרים להתחסן והמודעות לכך עדיין נמוכה". "מדובר במחלה מאוד נפוצה בקרב ילדים וניתן למנוע אותה בעזרת החיסון – על הרופאים המטפלים בילדים ובמשפחה לפעול בכיוון הזה", הוסיף.

המלצת הרופאים היא לחיסון כלל האוכלוסייה, החל מגיל חצי שנה. "מניעת המחלה", ציין פרופסור קסיס, "לא רק שומרת על בריאותם של הילדים, אלא גם על בריאות הנמצאים בסביבתם - בגנים, בבתי הספר ובבית. כל אלו עלולים גם הם להידבק".

ד"ר חנה אדמי, מנהלת הסיעוד ב"רמב"ם", מתחסנת נגד שפעת (צילום: "רמב"ם")

ד"ר חנה אדמי, מנהלת הסיעוד ב"רמב"ם", מתחסנת נגד שפעת (צילום: "רמב"ם")

ד"ר צבי דוולצקי, מנהל השירות הגריאטרי ברמב"ם, הוסיף כי יש לעמוד על שהאוכלוסייה המבוגרת והקשישה תתחסן כיוון שמגזר זה מצוי בסכנה גדולה יותר לסיבוכים ואף לתמותה. "בקרב הקשישים יש שכיחות גבוהה של תחלואה, ריבוי מחלות רקע ושינויים פיזיולוגיים במערכת החיסונית. אם תווסף לכל אלו גם מחלת השפעת, בריאותם תעמוד בסכנה".

פרופ' שמעון רייסנר, סגן מנהל "רמב"ם", מתחסן נגד שפעת (צילום: "רמב"ם")

פרופ' שמעון רייסנר, סגן מנהל "רמב"ם", מתחסן נגד שפעת (צילום: "רמב"ם")

נושאים קשורים:  חדשות,  בריאות הילד,  חיסון ילדים,  שפעת,  בתי חולים ציבוריים,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  מגיפת השפעת,  חיסון נגד שפעת
תגובות