חדשות

NGO מוניטור: מחברת המכתב נגד ישראל הפיצה וידיאו אנטישמי

מכון המחקר הירושלמי מצא כי פולה מנדוקה, החתומה על המכתב נגד ישראל ב"לנסט" ביולי האחרון, שיתפה וידיאו אנטישמי של דייוויד דיוק

מכון המחקר NGO Monitor בירושלים, המתמקד במעקב אחר ארגונים לא-ממשלתיים ברחבי העולם העוסקים בפעילות נגד ישראל, חשף כי שתיים ממחברי "מכתב הרופאים למען תושבי עזה"  שפורסם ביולי האחרון בכתב העת "לנסט", ועורר סערה בקהילה הרפואית בארץ ובעולם, שיתפו באחרונה סרטון וידיאו אנטישמי שיצר דיוויד דיוק, מטיף גזעני אמריקאי, שהיה חבר בקו-קלוקס-קלאן.

שתי הרופאות הן ד"ר פולה מנדוקה וד"ר סוויי אנג. "ב-14 באוגוסט 2014", מסר המכון הירושלמי, שנשיאו הוא פרופ' ג'רלד שטיינברג מאוניברסיטת בר-אילן, "הפיצה ד"ר פולה מנדוקה אי-מייל שנתקבל מד"ר סווי אנג תחת הכותרת CNN Goldman Sachs & the Zio Matrix. האי-מייל הופץ לקבוצת עמיתים פתוחה באיטלקית, בשם Sempre Contro la Guerra ("תמיד נגד המלחמה"). האימייל מכיל קישור לסרטון של דיוק".

לדברי הארגון, הסרטון, שעלה ביוטיוב, מוגדר כ"חושף את תבנית (מטריקס) השליטה הציונית באמצעי התקשורת, בפוליטיקה ובעולם הבנקאות". כך למשל הסרטון מתייג את ה"פדרל ריזרב" האמריקני כ"מועדון הפד הציוני", מכנה את שדרן החדשות של רשת NBC בריאן וויליאמס "גוי טוב של שבת המדקלם את הטקסט הציוני". שופטת בית המשפט העליון של ארה"ב, אלנה קגן, כונתה בו "ציונית שבטית". הוא טוען כי "ציונים פלשו והשתלטו על תאגיד ווולט דיסני בדיוק כשם שפלשו והשתלטו על פלסטין".

בדצמבר 2013 אישר בית-משפט איטלקי את גירושו של דיוויד דיוק מאיטליה, לאחר שהואשם בניסיון להקים קבוצה פאן-אירופית ניאו-נאצית. בית המשפט כינה אותו "מסוכן לציבור בשל דעותיו הגזעניות והאנטישמיות".

מכון הניטור הירושלמי דיווח כי ד"ר אנג כתבה לעמיתיה: "זה סרטון מזעזע. אנא צפו בו. זה לא רק בעניין פלסטין - זה עוסק בכולנו!".

מכון NGO-Monitor מסר, כי פנה בנושא הזה לעורך Lancet ד"ר ריצ'רד הורטון (המבקר בימים אלה בישראל), להנהלה הראשית של כתב העת הרפואי ולבית ההוצאה שלו, חברת "ריד אלסייבר" וקרא להם לגנות את הרופאים הללו. "יידענו את כל המכותבים בדבר ההתכתבות הנ"ל. הדגשנו כי אין מקום ואין תירוץ לכתב עת רפואי-מדעי, לשום כתב עת מדעי, לתת במה למנדוקה ולאנג, כאשר הן גם מחליפות ביניהן תיאוריות קונספירציה אנטישמיות".

הורטון אמר בשיחה עם העיתון "טלגרף" הבריטי, כי העדויות שסיפק NGO Monitor "לא רלוונטיות" והן חלק מ"קמפיין הכפשה".

נושאים קשורים:  חדשות,  לנסט,  מבצע "צוק איתן",  ד"ר ריצ'רד הורטון,  פולה מנדוקה,  אנטישמיות,  אנטי-ישראל
תגובות