חדשות

דיווח: המשנה למנכ"ל "שיבא" פרש לגמלאות אך ממשיך לעבוד כרגיל

לדברי "גלובס", הצעד מנוגד להנחיות נציבות שירות המדינה; ד"ר זיידיס מקבל משכורת, בנוסף לפנסיה, מקרן המחקרים של ביה"ח

המחלקה האונקולוגית בבית החולים "שיבא" (צילום: חן לאופולד / פלאש 90)
המחלקה האונקולוגית בבית החולים "שיבא" (צילום: חן לאופולד / פלאש 90)

ד"ר יצחק זיידיס, המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר, פרש באופן רשמי לגמלאות בחודש מאי השנה, לאחר שבקשת בית החולים להארכת כהונתו נדחתה על-ידי נציב שירות המדינה. למרות זאת, העיתון "גלובס" דיווח אתמול, כי הוא ממשיך להיות מועסק על ידי בית החולים בתפקיד ניהול, באמצעות תאגיד הבריאות (קרן המחקרים) של בית החולים. משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה הודיעו בעקבות הדיווח כי יבדקו את הנושא . פניית "דוקטורס אונלי" לתגובה לא נענתה.

על-פי הדיווח ב"גלובס", משרד הבריאות כבר הודיע כי "אין מקום לאייש תפקידי ליבה ניהוליים של בית החולים באמצעות העסקה בתאגיד הבריאות, לרבות לאחר פרישה משירות המדינה".

ד"ר זיידיס הוא גינקולוג, מומחה במיילדות עם תת-התמחות באנדוקרינולוגיה של ילדים. בתפקידו כמשנה למנכ"ל הוא מטפל בנושאי כוח אדם רפואי ובימים אלו אף מוביל את היערכות "שיבא" לקבלת תו ההסמכה הבינלאומי בפעם השנייה ברציפות – מה שמחייב עמידה בשורה של מבדקים הנעשים על ידי ועדת מומחים בינלאומית שתבקר בישראל בקרוב.

ההוראות המפורשות של נציבות שירות המדינה האוסרות העסקה דרך "תאגיד הבריאות" רועננו במכתב שנשלח מנציבות שירות המדינה לבתי החולים הממשלתיים ב-6 במארס 2014. ההוראות נכללות בחוזר הנציבות מ-2009.

לקריאת הדיווח המלא ב"גלובס" לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  נציבות שירות המדינה,  ד"ר יצחק זיידיס,  תאגיד הבריאות,  המרכז הרפואי "שיבא",  מחקרים
תגובות
עדיה ברקאי
11.09.2014, 21:06

קשה, קשה מאד לפרוש.....

ד"ר צדיק
12.09.2014, 01:04

ביה"ח האוטונומי ע"ש רוטשטיין ממשיך לעשות ככל העולה על רוחו.

ד''ר משה פרסון
12.09.2014, 13:24

אולי בכל זאת יש אנשים, שאין להם תחליף?.. הטענה, שאין אנשים, שאין להם תחליף, נכונה, לדעתי, רק במקומות, בהם טובת העניין לא חשובה.

ירון
13.09.2014, 17:01

התשובה היא לא. באופן כללי לכל אחד יש תחליף.

וכאן ספציפית מדובר סתם בעוד ג'וב.

יוסף קנייקאשווילי
12.09.2014, 19:25

תפקידו של זידיס אף פעם לא היה ברורץ הוא מין מלחך פינכה כזה משרת, מין לך תביא כזה מרגל ומדווח לבוס על כל מה שקורה. בקיצור מין יתרה ביולוגית שכזו שהובא מחוץ לשיבא כביכול לשקר הנקרא אקרדיטציה. שינוח בשלום על מושבו. בין כה וכה הוא רק חלק קטן מהכספים הנגזלים מקרן המחקרים המפורסמת. אם אפשר שדה תעופה למסוקים אז מה זה כבר משרת סגן מנהלֿ?

דר' יואב טלמון
13.09.2014, 10:26

מנהלי בתי החולים בכלל ומנהל ביה"ח שיבא בכלל רכשו לעצמם עוצמה ניהולית יתרה אשר סחררה את ראשם: למנהלים שליטה אבסולוטית באופן ישיר או עקיף על כל כספי המוסד כולל התקציב התרומות וכספי התאגיד. המנהל- במקרה זה פרופ' רוטשטין - בעיני עצמו איננו עוד פקיד ממשלתי רם דרג אלא מנכס לעצמו את בית החולים ועובדיו כאלו היו רכושו הפרטי: המושג "אצלינו" לא קים: רק "אצלי": הרופאים עובדים אצלי המאושפזים אצלי וכו'. מי ששנים רבות איפשר למנכלי ביה"ח שיבא לצבור כח ולצפצף על משרד הבריאות אל יתפלא אם יש "חריגה" קטנה מההוראות כי הרי מנכ"ל שיבא מנהל את משרד הבריאות ולא להיפך.

דנה
13.09.2014, 23:46

שלוש הערות.
1. מיותר בימינו לפרוש בגיל 67 . זהו גיל צעיר מדי אם אתה אדם בריא, במיוחד אם מדובר בתפקיד מנהלי ולמען האמת גם רופא פעיל בהחלט יכול לעבוד בגיל הזה . בימינו זה מיותר לגמרי אלא אם אדם אינו בריא.
2. מאידך צריך לבדוק מדוע מנהל בית החולים עושה מה שבראש שלו בלי שום שליטה של אף אחד ומה בדיוק יודע דוקטור זיידיס על מנהל בית החולים שגרם לו לעשות את מה שהוא עשה
3. אבל הגרוע מכל - למה בדיוק הכוונה איסור העסקה דרך תאגיד הבריאות?? האם הכוונה קרן מחקרים? אז למה לעזאזל כולנו מועסקים דרכה? למה במחלקות יש 3-4 תקנים של שירות המדינה ואת כל היתר דופקים ואף אחד לא עושה כלום?!!

ירון
14.09.2014, 12:47

הערה ראשונה היא כללית ולא קשורה לנושא הספציפי. יש כאלה התומכים בהעלאת גיל הפרישה.

לפני שעושים את זה הייתי קודם מעלה גיל פרישה לנשים מ 62 ל 67 (להן גם יש תוחלת חיים גבוהה יותר), הנקודה המעניינת שארגוני הנשים מתנגדים לכך...

אריה לונצר
15.09.2014, 12:20

הוא לא יצא לפנסיה מפני שהוא ממשיך לעבוד כרגיל וכנראה שאין מי מיקח את מקומו אז שיחזיר את הפנסיה