חדשות

וירוס נשימתי שטרם זוהה הביא לאשפוזם של מאות ילדים במרכז ובמערב ארה"ב

ההתפרצות אירעה במקביל לשובם של הילדים לבתי הספר ולגנים; לדברי ה-CDC, ישנו חשד כי הגורם להתפרצות הינו אנטרווירוס D68

וירוס נשימתי גרם בשבועות האחרונים לאשפוזם של מאות ילדים במדינת מיזורי וייתכנו מקרים נוספים בכל אזור מרכז-מערב ארה"ב; כך דווח בתקשורת האמריקאית בימים האחרונים.

לפי הדיווחים, הנגיף גורם בתחילה לתסמינים של הצטננות, אולם מחמיר בהמשך, וגרם עד כה לאשפוזם של 30 ילדים מדי יום בעיר קנזס. 15% מבין הצעירים שבהם נזקקו לאישפוז בטיפול נמרץ. מקרים דומים דווחו גם במדינות קולורדו, אילינוי ואוהיו. כעת ממתינות הרשויות לבדיקות שיאשרו אם מדובר באותו המחולל.

ד"ר מרי אן ג'קסון, מנהלת המחלקה למחלות זיהומיות בבית החולים מרסי לילדים בעיר קנזס, ציינה כי היא עוסקת בתחום מזה 30 שנים, ומעולם לא ראתה תופעה כזו, מבחינת היקף וחומרת המחלה, והעובדה כי היא דורשת לעתים טיפול נמרץ.

תחילתה ההתפרצות נרשמה ב-15 לאוגוסט, כאשר הלימודים שהחלו ב-17 לאוגוסט גרמו להתפשטות נרחבת. שיא ההתפרצות נרשם ב-21 עד ה-30 באוגוסט.

לפי בדיקה של ה- CDCי, 19 מקרים היו חיוביים לאנטרווירוס D68. אין כיום טיפול או חיסון לוירוס. קרוב לוודאי שבמרבית המקרים נגרמת מחלה קלה הדורשת רק טיפול סיפטומטי ומסתיימת לבד. אך ישנם מקרים הדורשים אשפוז וגם טיפול נמרץ. פוטנציאלית, הזיהום יכול לגרום למוות, אם כי עד כה לא נרשמו מקרי תמותה.

מימדי ההתפרצות וההתפשטות, בשלב זה, עוד לא ידועים. רשויות הבריאות הדגישו כי יש לנקוט אמצעי היגיינה מניעתיים: רחיצת ידיים בסבון למשך 20 שניות לפחות, במיוחד לאחר החלפת חיתול, הימנעות מנגיעה בעיניים/ פה/ אף עם ידיים לא נקיות, הימנעות מנשיקות, חיבוקים ושיתוף סכו"ם וכוסות עם אנשים חולים.

ערכה: ד"ר שירי אלפרט

נושאים קשורים:  חדשות,  אנטרווירוס D68,  קנזס,  מרכז מערב,  וירוס נשימתי,  ארה"ב,  ילדים,  CDC,  EV-D68
תגובות