חדשות

יו"ר הר"י מזהיר מהשלכות קיצוץ תקציב הבריאות בעקבות "צוק איתן"

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי אמר, כי הוועדה לא תאשר קיצוץ בתקציבי הבריאות והרווחה כחלק מהקיצוץ הרוחבי עליו החליטה הממשלה

יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן התריע אתמול (יום א') מפני קיצוץ צפוי בתקציב מערכת הבריאות. בהודעה שפירסם לקראת הדיונים הקרובים על תקציב המדינה אמר ד"ר אידלמן, כי "מערכת הבריאות נמצאת כבר עתה בתת-תקצוב הנמשך שנים רבות. אנו מפגרים בהשקעה בבריאות אחרי כל המדינות המתפתחות ולא מסוגלים לתת טיפול מתקדם, עכשווי וזמין. יש צורך בהגדלה משמעותית בהשקעה בבריאות בישראל. בטחון בריאותי הוא מרכיב הכרחי לאיתנותה של האוכלוסייה בישראל".

אתמול אישרה הממשלה בישיבה שקיימה בדרום קיצוץ רוחבי של כ-2 מיליארד דולר בתקציבי המשרדים הממשלתיים עוד בשנה הנוכחית, לצורך הגדלת תקציב הביטחון בעקבות מבצע "צוק איתן". בוועדת הכספים של הכנסת נשמעו דרישות לשנות חלק מתמהיל הקיצוץ. הוועדה צפויה להתכנס בימים הקרובים כדי לאשר את החלטת הממשלה.

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי אמר אתמול, כי "לא נאפשר קיצוץ בתקציבי הבריאות והרווחה". בוועדה יש רוב לקואליציה (11 חברים) מול 6 נציגי האופוזיציה, אלא שארבעה נציגי הסיעות המרכיבות את הממשלה ובראשם ח"כ סלומינסקי כבר הודיעו על התנגדותם ועל סירובם להעניק אישור אוטומטי להחלטת הממשלה. ח"כ סלומינסקי קרא לראש הממשלה ולשר האוצר לא להעלות את גרעון התקציב של שנת 2015 מעבר ל-3%, לא להעלות מסים ולא לפגוע בין השאר בתקציב הבריאות.

נושאים קשורים:  חדשות,  הר"י,  ועדת הכספים של הכנסת,  צוק איתן,  ח"כ ניסן סלומינסקי,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות
 
ירון
01.09.2014, 13:18

לא הבנתי משהו...

ח"כ סלומינסקי לא רוצה להגדיל את הגרעון
מצד שני ח"כ סלומינסקי גם לא רוצה להעלות מסים
ומצד שלישי ח"כ סלומינסקי מתנגד גם לקיצוץ

בהתחשב בעובדה שמאז שנות השמונים אסור להדפיס כסף, מהיכן בדיוק יגיע המימון?

בואו נחשוב על זה בצורת משק בית פרטי

לאדם שנמצא במינוס יש פתאום הוצאה צפויה, לשם הדוגמה - הלכה לו המכונית. הוא צריך מכונית חדשה (מצב נתון). יש לו מספר אפשרויות לממן את זה:

-לקחת עוד הלוואה ולהגדיל את המינוס שממילא קיים (הגדלת הגרעון)
-לעבוד במשרה נוספת כדי להגדיל הכנסות (העלאת מסים)
- להפחית את ההוצאות השוטפות שלו (קיצוץ תקציב משרדי הממשלה).

אם אותו אדם לא מוכן לעשות אף אחד מהדברים האלה - מהיכן יגיע הכסף?

ירון
01.09.2014, 13:19

תיקון - כמובן הכוונה הייתה הוצאה בלתי צפויה.