חדשות

קרדיולוגים בכירים מתייצבים לצד ישראל במכתב שפורסם ב"לנסט"

43 רופאים בכירים, מחוג ידידי האיגוד הקרדיולוגי הישראלי, פירסמו מכתב המגדיר את המאמר נגד ישראל כ"תעמולה מסיתה ורצופה בשגיאות"

43 מבכירי הקרדיולוגים בארה"ב, בקנדה ובאוסטרליה חתומים על מכתב שפורסם אתמול (יום ד') ב"לנסט", המגנה באופן חריף את המאמר נגד ישראל שפורסם בחודש שעבר בכתב העת, על רקע מבצע "צוק איתן" בעזה. במכתב התגובה, שפורסם באתר האינטרנט של כתב העת הרפואי, מואשם המכתב הפתוח שהופיע ב"לנסט", כמכיל "תעמולה מסיתה" ("Inflammatory propaganda") ו"טעויות עובדתיות רבות". המחברים מאשימים את 24 המדענים והרופאים שהיו חתומים עליו ב"הטעיה מכוונת של הקורא".

המחברים הראשיים של המכתב שפורסם אתמול הם: פרופ' דאגלס זייפס מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אינדיאנה, המשמש גם כעורך הראשי של כתב העת המקצועי רב-היוקרה ברפואת הלב Trends in Cardiovascular Medicine; פרופסור ג'פרי גולדברגר, מאוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו ובית החולים "נורת'ווסטרן ממוריאל"; ופרופסור ריצ'רד פופ, מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה.

על המכתב חתומים 40 קרדיולוגים בכירים נוספים מבתי ספר לרפואה ובתי חולים אוניברסיטאיים מהמעלה הראשונה, כמעט מכל רחבי ארה"ב וקנדה וממלבורן, אוסטרליה. כל החתומים על המכתב הם ידידי האיגוד הקרדיולוגי הישראלי (לצפייה ברשימת החותמים על המכתב לחצו כאן).

מזכ"ל האיגוד הקרדיולוגי הישראלי, ד"ר עמית שגב, סגן מנהל מכון הלב ושירותי הצנתור במרכז הלב ב"שיבא", סיפר ל"דוקטורס אונלי", כי החתומים על מכתב התגובה הם ממומחי הלב הבכירים והמובילים בארה"ב ובקנדה. פרופסור גולדברגר משמש כנשיא חוג ידידי האיגוד הקרדיולוגי הישראלי בחו"ל ופרופסור זייפס הוא "מאבות הקרדיולוגיה בעולם, ומי שהקים את חוג הידידים בעקבות החרם האקדמי על ישראל".

"מיד לאחר שראינו את מאמר השטנה ב-The Lancet ומי הם מחבריו", סיפר ד"ר שגב, "ביקשתי מפרופסור גולדברגר לשלוח מכתב תגובה. הוא ופרופסור זייפס לחצו על עורך כתב העת ד"ר ריצ'רד הורטון, שאיננו נמנה על ידידי ישראל, ורק אז הוא הסכים לפרסם את מכתב התגובה, שקוצר באופן משמעותי".

במכתב מדגישים מחבריו, כי "אכן יש לשקם מחדש את עזה אבל גם להבטיח את בטחונה של ישראל... אם שוב יצברו תושבי עזה רקטות וטילים ויבנו מחדש מנהרות, יש לצפות לסיבוב דמים נוסף".

הקרדיולוגים קראו "לכל האנשים הטובים בעזה ולקהילה ההומניטרית העולמית להתאחד כדי לשכנע את ההנהגה הפלשתינית לפנות למסלול של שלום ושגשוג". "אנו מבקשים לעודד את הקהילה הרפואית העולמית לדבוק בגישה הומניטרית המתעלה מעל פוליטיקה, תעמולה ורטוריקה חסרת משמעות", כתבו מחברי מכתב התגובה.

להורדת המכתב המלא לחצו כאן

נושאים קשורים:  חדשות,  The Lancet,  ידידי האיגוד הקרדיולוגי הישראלי
תגובות
אסתר שובל
07.08.2014, 09:56

תודה להם על המכתב,אך נראה לי עדין מדי.

ההגנה הטובה היא התקפה
07.08.2014, 13:45

למה "מגינים חיים" נהרגו? כי זה משתלם לחמאס בגלל תעמולתכם המאשימה, "הומניסטים".

עדו
07.08.2014, 21:58

ישראל ערבים זה לזה . כל ישראל אחים.

דר' קוטי קפלן
07.08.2014, 22:10

כל הכבוד לרופאים האלו ומזל שנשארו לנו כמה ידידים בעולם. אבל הבעיה העיקרת היא לא מה שנכתב אלא למה עיתון מכובד כמו הלנסט מסכים לפרסם מכתב מלא שקרים ושנאה רק בגלל שהכותבים קוראים לעצמם אנשי מדע. לדעתי אנחנו צריכים להחרים את העיתון, רופאים ומסדות צריכים לבטל מנויים לעיתון ולהימנע מלשלוח מאמרים לפרסום ללנסט. זה לא ישפיע הרבה מבחינה כלכלית על הלנסט אבל לפחות יהיה צעד מחאתי מכובד.
האם המכתבים של הר"י ושל פרופ' שיינפלד פורסמו גם בלנסט?

חיים סילבר
08.08.2014, 22:08

כל הכבוד

אריה רוט
10.08.2014, 07:20

עם כל הכבוד וישי כבוד, תגובות מכובסות לא תעזורנה.
גם קריאה להחרמת העיתון ע"י ישראלים תעורר גיחוך - לכל היותר ע"י המערכת.
צריך לקרוא לילד בשמו ולהאשים את העיתון באופן ישיר באנטישמיות ובגזענות + קריאה למדעני העולם להחרימו (ייתכן שמדענים יהודים ברחבי העולם - שהם לא מעטים - ירימו את הכפפה).
הזדמן לי להתראיין לערוץ 1 בטלביזיה הישראלית ואמרתי את זה ללא כחל וסרק (שרק למהדרין...).
מובן (לצערי כי רב אם כי לא הופתעתי...מילים מכובסות אמרתי כבר...?) שעורכי מבט לא שידרו את הקטע.

jewish d-r
10.08.2014, 09:48

יי1. יישר כוח גדול לרופאיפ האלה ! אך "אנירק שאלה" :
כמה רופאים בכירים מעבר לים לא חתומים שם...
2. קמפיין תקיף ואיום ברור להחרמת לנסט ולהפנות קריאה
זאת לרופאים בכירים ברחבי העולם -יהודים (לא להתבייש...
ולידידי ישראל שם הם אינם יהודים (ויש הרבה ) .
3. מי צריך לעסוק בזה ? - הרי...
בהצלחה .

ד"ר אייליג ישראל
10.08.2014, 11:13

זה הזמן שכול יו"ר האיגודים והחברות שחברים בהר"י יעשו מעשה. אני יודע שלכול אחד מהיו"רים יש מקבילים לו , שחלקם גם חברים. צריך לפנות אליהם ולבקש שיכתבו מכתב למערכת לנצט. לא להגן על ישראל אלא למחות ולדרוש הסבר על מאמר קיצוני שמוצג כמאמר מדעי. מי שיכול להעביר פרטים מה טוב- למשל על העובדות שטילים הוצבו בבתי"ח ,בבתי"ס, במסגדים, במחנות של האו"ם. אחרים שיעבירו את הניתוחים הסטטיסטיים של החוקרים הבריטיים שהוכיחו שלא יתכן שנהרגו כול כך הרבה נשים וילדים אלא שיותר מ 60% בגיל הפצועים הם 16-30 ( גיל לוחמים )שיעבירו סרטונים על ירי מיתוך בתי מלון או מחנות או"ם. אפשר גם לשלוח נתונים על 14 שנות פצמ"רים וטילים ( ויותר מ 15 אלף רקטות לישראל)
למי שזקוק עזרה- ניתן לפנות להר"י לקבל נתונים.
אני חושב שכול יו"ר האיגודיים והחברות יכולים להקים גם צונמי על לנצט

jewish d-r
10.08.2014, 14:15

רעיון : "קודקודי הרי" -נא לשקול למנות "וועד פעיל "
על מנת להלחם בשקרים והכפשת ישראל בעולם הרפואה !
הגב : הדבר דורש כוח אדם (מתנדבים ?) ,זמן ויכולת.