חדשות

פרופ' מ"ברזילי" כתב ל"לנסט": "המאמר שפורסם מלא שנאה לישראל"

פרופ' יופה מבית החולים באשקלון כתב כי המכתב שפורסם בכתב העת הבריטי מתעלם מהמצב, ומהעובדה שהוא ועמיתיו מטפלים בפלשתינאים

פרופסור בוריס יופה, יו"ר החטיבה הכירורגית ומומחה לכלי דם במרכז הרפואי "ברזילי" באשקלון, שיגר אתמול למערכת העיתון הרפואי Lancet מכתב תגובה חריף ביותר בעקבות המכתב הפומבי שפורסם בו בשבוע שעבר, עליו חתמו 24 רופאים ומדענים, שעורר זעם גדול בקהילה הרפואית בישראל.

במכתבו הדגיש פרופסור יופה, כי מחברי המאמר ב-Lancet לא מכירים את המציאות במזרח התיכון ו"הם גם לא יודעים שאני ועמיתי הרופאים מטפלים גם בתושבי עזה". אתר YNET דיווח, כי פרופסור יופה הגדיר את המאמר "אנטי ישראלי, שאין לו שום קשר עם רפואה והוא מלא שנאה לישראל. אני מזמין את מחבריו לבוא לכאן ולבקר בעת הזאת, לפני שהם כותבים".

בתגובה ששלח כתב פרופסור יופה: "המאמר מלא שנאה לישראל, חסר ידע בסיסי לגבי האירועים המתרחשים במזרח התיכון, וכולל תמיכה עיוורת בטרור. חבורת טרוריסטים הפכו את תושבי עזה לבני ערובה תחת איומים, נכנסו לבתים רבים של חפים מפשע ברצועת עזה וחפרו מנהרות תחתיהם לכיוון ישראל על מנת לרצוח אזרחים ישראלים.

"הייתי רוצה לראות את התגובה של החתומים על המאמר, אם יום אחד יתעוררו וימצאו טרוריסט שצץ מתחת לרצפת המטבח שלהם. האם יתנו לו נשיקה ויציעו לו כוס קפה? אני מזמין את הצבועים להגיע לאשקלון ולהצטרף אלינו לכמה ימים תחת ירי הטילים הבלתי פוסק שאנחנו חווים. אני מנתח חולים תחת אש כל הזמן. האזעקות והפיצוצים משמשים מוזיקת רקע, כשחלק מהחולים (המגיעים אלינו) הם פלשתינאים, כולל פעילי חמאס פצועים".

"אנחנו מנתחים עתה רק בשני חדרי ניתוח מתוך שבעה", הוסיף פרופסור יופה,"כי הם היחידים שממוגנים, ובעוד שלושה חדרי ניתוח תת קרקעיים, שבשגרה משמשים לניתוחים לא מורכבים. אנחנו שומעים את האזעקות אך לא יכולים לעזוב את החולים בחדרי הניתוח".

גם ד"ר ליאת בן-דוד, מנכ"לית "קרן וולף" (המעניקה מדי שנה פרסים למדענים מצטיינים מהעולם), שיגרה מכתב תגובה חריף ל-Lancet ובו כתבה: "אין להתעלם מהעובדות.. יש להציל את ילדי עזה מידי החמאס!". בראיון הבוקר (יום ג') ל"קול ישראל" מסרה כי מכתבה מונה את ההתרחשויות שהובילו למבצע בעזה "ותגובתי מופנית לכל אזרחי העולם".

נושאים קשורים:  חדשות,  קרן וולף,  צה"ל,  מבצע "צוק איתן",  פרופ' בוריס יופה,  The Lancet,  המרכז הרפואי "ברזילי"
תגובות
תשובה ל"לנסט"
29.07.2014, 14:12

האשמים בהרג הילדים בעזה- "הומניסטים" _שעודדו את השמוש ב"מגן חי"

כל עוד ה"הומניסטים" (באמצעות פסילת כל הרג באשר הוא או באמצעות השמצתו של הצבא הישראלי כצבא רוצחים) גורמים לכך שהפצת תמונות ילדים הרוגים תביא לדה-לגיטימציה של הצד שנאלץ להתגונן ע"י הרג ילדים שמשמשים "מגינים אנושיים", ולכבילת ידיו המגינות על ילדיו שלו, הרי הם גורמים לצד התוקף להעדיף את השמוש בשיטת " המגן האנושי " לשם שלהוב דעת הקהל אשר תזכה אותו בקלף מנצח בזירה הבינלאומית: הוא יזכה בתמיכה, ויונח לו להרוג גם בילדיו של הצד המותקף, כבול הידים.
כל עוד תעמולתם של "הומניסטים" מתגמלת את השמוש בשיטת "המגינים החיים" הרי שאותם "הומניסטים" נושאים באשמת המשך השמוש במגנים חיים, ובקרבנותיה של השיטה הזאת, ובכללם של המתחזים כ"הומניסטים", אשר בפועל שותפים באשמת רצח ילדים, נמצא גם "לנסט". "לנסט" סיפק לג'יהאדיסטים-שאהידיסטים את חפצם, את המוטיבציה שלהם לרצוח מגנים אנושיים, בפרסמו: "ישראל מבצעת מעשי טבח איומים ופשעים נגד האנושות".