חדשות

מנהל "שיבא" השעה אח שכתב בפייסבוק "חיילי צה"ל פושעי מלחמה"

העובד לא התייצב לשימוע ולכן הושעה מיידית והמשך הטיפול הועבר לנציבות שירות המדינה; פרופ' רוטשטיין: "האשמת שווא אינה יכולה להתקבל"

מנהל המרכז הרפואי "שיבא", פרופסור זאב רוטשטיין, החליט הבוקר (יום ד') להשעות מעבודתו אח ממוצא ערבי העובד בבית החולים, לאחר שזה כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "חיילי צה"ל פושעי מלחמה". פרופסור רוטשטיין קבע כי אמירה זאת "איננה יכולה להתקבל".

פרופסור רוטשטיין הוסיף, כי "גם בימי שלום ולא רק בימי מלחמה צודקת על הגנת העורף, האשמת שווא של צה"ל כאילו חייליו פושעי מלחמה, איננה יכולה להתקבל כלל ובוודאי שלא על ידי עובד מדינה בישראל".

האח לא התייצב לשימוע אליו הוזמן טרם השעייתו ולכן הושעה ב"השעיה דחופה". המשך הטיפול
המשמעתי בעובד הועבר לנציבות שירות המדינה.

פרופסור רוטשטיין הדגיש, כי "שיבא' מהווה אי של סובלנות לכל צוותו והבאים בשעריו. פגיעה בערך הזה, בצורה כל כך בוטה, ובמיוחד בתקופה זו בה בית החולים כולו מגויס לטיפול בחיילים ובאזרחים וגם בפצועים ובחולים פלשתינאים המגיעים לכאן מרצועת עזה, איננה יכולה לעבור לסדר היום. כל המפר את עקרון הסובלנות אין מקומו איתנו".

בתחילת השבוע הושעה מעבודתו רופא בבית החולים "שערי צדק", משום ששיתף בעמוד הפייסבוק שלו פוסטים בגנות חיילי צה"ל וראש ממשלת ישראל. כמו כן, בית החולים "הדסה" בירושלים הגיש תלונה למשטרה כנגד אדם שהתחזה בפייסבוק לרופא בבית החולים, וגם הוא פירסם בעמוד הפייסבוק דברי הסתה פוגעניים

נושאים קשורים:  חדשות,  פייסבוק,  נציבות שירות המדינה,  פרופ' זאב רוטשטיין,  הסתה,  השעיה,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות
ד"ר אייליג ישראל
25.07.2014, 14:53

כול הכבוד למנהל תה"ש, שערי צדק והדסה.
עכשיו נקווה שזה יקרה גם עם האחות בבני ציון.
אני מאוד מקווה שבמסגרת בדיקת הנושא יחליט משרד הבריאות שאנשים אלו אינם יכולים להיות צוות רפואה במדינת ישראל

רימה גולמן
28.07.2014, 15:33

תמיכה מלאה בהחלטה !! כך צריך להיות!