חדשות

ועדת השרים לחקיקה אישרה הרחבת זכאות להיתר לעסוק ברפואה

התיקון בפקודת הרופאים מיועד לאפשר לרופאים עולים חדשים לקבל היתר מוגבל לעסוק ברפואה, עד שישלימו את התנאים לקבלת רישיון קבוע

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אתמול (יום א') את הצעת החוק לתיקון פקודות הרופאים (הרחבת הזכאות להיתר מוגבל), שהגיש ח"כ אלעזר שטרן (התנועה). על פי ההצעה, תתאפשר הענקת היתר מוגבל לעסוק ברפואה גם לרופאים שקיבלו רישיון לישיבת קבע בישראל וטרם קיבלו רישיון קבוע לעסוק ברפואה.

סעיף 19א לפקודת הרופאים מאפשר להעניק היתר מוגבל לעסוק ברפואה למי שאיננו בעל רישיון לישיבת קבע בישראל. במצב העניינים הקיים, אין אפשרות להעניק לרופאים עולים חדשים, שטרם השלימו את התנאים לקבלת רישיון הרפואה הישראלי הקבוע, היתר מוגבל לעסוק במקצועם, אף לא למשך תקופת ביניים.

הצעת החוק, שאושרה על-ידי השרים, מציעה לתקן את סעיף 19א ולהוריד את התנאי לפיו האדם המבקש את ההיתר אינו בעל רישיון לישיבת קבע בארץ. ההיתר המוגבל יינתן למי שעומד בתנאים הקבועים בסעיף, ובכך למעשה יוכל מינהל רפואה להעניק היתר מוגבל גם לרופאים שקיבלו רישיון לישיבת קבע בישראל אולם טרם קיבלו רישיון קבוע לעסוק ברפואה.

ח"כ אלעזר שטרן הודה לחברי הוועדה על החלטתם. הוא ציין, כי "היכולת והידע של רופאים שבחרו לעלות לארץ מסייעים רבות גם להתפתחות הרפואה בישראל. הצעת החוק באה לשנות מצב אבסורדי שבו רופאים שבחרו לעלות לארץ ולהיות אזרחי ישראל אינם יכולים לעבוד במקצועם בשל עיכובים ביורוקרטיים". הוא הביע את הערכתו, שהשינוי בחוק יעודד עליית רופאים נוספים לישראל.

נושאים קשורים:  חדשות,  רישיון עיסוק ברפואה,  ועדת השרים לענייני חקיקה,  פקודת הרופאים,  מינהל רפואה במשרד הבריאות,  רופאים עולים
תגובות
 
דניאלה
21.07.2014, 21:15

כולנו מעודדים ושמחים על רופאים ממדינות אחרות
וכמובן שאיש לא היה רוצה שפרנסתו של אדם, בוודאי עולה חדש המתמודד עם קשיים רבים ממילא תיפגע בעקיבות עיכובים ביורוקרטים
עם זאת חובה עלינו לזכור שאין מדובר סתם בסחבת לשמה אלא מדובר בנהלים שמטרתם לבחון את ידיעותיהם של אותם רופאים שעשויות להיות הטרוגניות ומגוונות.
אין ספק שחלקם מצוינים , מנוסים וטובים וראויים לעבוד כאן ובוודאי יעברו את המבחנים וישתלבו בשוק העבודה , אולם לא כולם כאלו !
האם היינו רוצים להקל את תנאי הקבלה, לאפשר עבודת רופאים שטרם השלמו את בחינותיהם או את חובת השתלבותם ברמה הנדרשת כאן , רק כדי ״ לקצר זמנים או לעודד עליה ? ״ ומה אם חובתנו למטופלים, לאיכות הרפואה בארץ, לרמת הרפואה שהיינו רוצים רק להמשיך ולהעלותה ולא לישר קו לפי הרמה הנמוכה ביותר אלא להתוות סטנדרט גבוה שיש לשאוף אליו , ונכון, לפעמים לא כולם עוברים, אך גם במדינות אחרות לא כל רופא שנוסע אליהן בהכרח מקבל רישיון עבודה, מדוע כאן אמור להיות אחרת ?
האם קליטת עליה קודמת לאיכויות הטיפול, חוק זכות החולה וערכי מצוינות ?!
לא נראה לי

אני
22.07.2014, 08:18

במקום לפתוח עוד בית ספר לרפואה, בדרום למשל, או לפתוח את בתי הספר לרפואה לעוד סטודנטים, מייבאים רופאים מחו״ל שחלקם- הכשרתם בספק.
במקום לשלם הרבה יותר לרופאים כדי שלא יברחו לחו״ל או להייטק, מביאים לכאן רופאים מחו״ל שהכשרתם בספק כדי שיתאפשר להמשיך ולשלם לרופאים בארץ שכר נמוך.
מי מתלונן על רמת הרפואה בארץ? להציל את הרפואה הציבורית זעקתם? קבלו רפואה ציבורית עוד יותר גרועה על מגש של כסף.