חדשות

צה"ל הקים בית חולים שדה במעבר ארז לטיפול בפלשתינאים

בית החולים כולל חדר לידה ומרפאה לטיפול בפלשתינאים פצועים מרצועת עזה; הוקם בתוך פחות מיממה על ידי חיל הרפואה, וינוהל באחריותו

בית חולים שדה הוקם אתמול (יום א') במעבר ארז, על פי החלטת הדרג המדיני ובעקבות המלצת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי. ההחלטה אושרה בידי הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ.

תותח של צה"ל יורה לכיוון רצועת עזה (צילום: פלאש 90)

תותח של צה"ל יורה לכיוון רצועת עזה (צילום: פלאש 90)

בית החולים אמור לקלוט חולים ופצועים פלסטינים והדבר ייעשה בתיאום עם מנהלת התיאום והקישור בארז. בית החולים פועל במבנה קיים ומוגן. תחילת הפעלתו נקבעה לאמש בשעה 20:00, אך כמה פצועים פלסטינים הגיעו למקום עוד לפני שנפתח וקיבלו טיפול ראשוני.

בית החולים מנוהל באחריות חיל רפואה, והוכשר לקליטת הפצועים בתוך פחות מיממה. המתקן ממוגן ויש בו כרגע 12 מיטות אשפוז, אבל במידת הצורך הוא ערוך להרחבת הקיבולת.

בבית החולים יעבדו בין השאר רופאי ילדים, רופאי משפחה וגינקולוגים. הוא כולל חדר לידה, בית מרקחת ומעבדה. יינתנו בו שירותי מרפאה בסיסיים וטיפול גם בנשים וילדים, כמו גם אשפוז של מקרים מסובכים יותר במקרה הצורך.

ארגוני רופאים בינלאומיים וכן הצלב האדום ומערכת הבריאות בישראל עודכנו ומעורבים בפרויקט. אמש כבר החלו להגיע אליו פצועים ראשונים מאחד מכפרי צפון רצועת עזה.

עוד דווח הבוקר בתקשורת, כי חמישה רופאים מצרפת עומדים להגיע היום לישראל, כדי להצטרף לצוותי מד"א על מנת לסייע בטיפול בנפגעים.

נושאים קשורים:  חדשות,  חיל רפואה,  מבצע "צוק איתן",  עזה,  בית חולים שדה,  מעבר ארז
תגובות
 
יוסי (שם בדוי)
22.07.2014, 08:47

חבל על הכסף.

tania
22.07.2014, 10:41

יוזמה הכרחית , מזדה לחלוטין , מקור לגאווה להישתך ל"שבט" הומני ...בצד הנכון .

דוד
24.07.2014, 15:33

י רעיון הזוי לעזור לאויב חשבונינו . חבל ..