חדשות

למרות המבצע: חולים מעזה ממשיכים להגיע לטיפול בבתי"ח בישראל

כ-20 פלשתינאים מטופלים בימים אלה ברמב"ם, 8 מהם ילדים; למרות המצב, ממשיכים מטופלים פלשתינאים להגיע לקבל טיפול רפואי בארץ

למרות מבצע "צוק איתן" וירי הרקטות על ישראל, חולים מעזה ממשיכים להגיע לישראל כדי לקבל טיפול רפואי בבתי החולים.

במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה, למשל, מאושפזים 11 מטופלים מעזה, ביניהם 8 ילדים. בבית החולים מאושפזים חמישה חולים נוספים מהגדה. דוברות בית החולים מסרה, כי בימים הקרובים מתוכננים להגיע עוד מטופלים עזתיים למחלקות אשפוז ולמרפאות החוץ.

רוב המאושפזים במחלקות הם חולים במחלות אונקולוגיות או נפרולוגיות מורכבות. חלקם הגדול מתחת לגיל 3 והם מלווים בקרובי משפחה. בשל מחלות הרקע שלהם והטיפול הממושך, הילדים הללו צפויים להימצא במחלקות בית החולים תקופות ארוכות.

יזיד פלאח, המתאם את הגעת המטופלים הפלשתינאים לרמב"ם, מסר כי למרות ירי הטילים ותגובת צה"ל ברצועת עזה - שיתוף הפעולה הרפואי נמשך כרגיל. "אנחנו ממשיכים לקלוט מטופלים ולתת להם את הטיפול שהם זקוקים לו - ילדים ומבוגרים", אמר.

המטופלים עמם שוחח אמרו שהם מרגישים במלכוד ובסיטואציה בלתי-אפשרית ושהם חוששים לחיי קרוביהם בעזה. הם גם פוחדים מהיחס של אנשי הצוות הרפואי הישראלים אותם הם צפויים לפגוש במהלך שהותם. אחדים הביעו פחד מפני חזרה לעזה, הנמצאת תחת התקפה בלתי פוסקת בחמשת הימים האחרונים, ואמרו כי הם מעדיפים להישאר בישראל לעת עתה.

גם ב"סורוקה" מאושפזים חולים מעזה. בסוף השבוע התראיין אחד מהם, איברהים יונס, לחדשות ערוץ 2, ואמר כי "כאן הרבה יותר בטוח מאשר בעזה". הנהלת סורוקה מסרה, כי בית החולים מממן חלק מהטיפולים הניתנים להם.

נושאים קשורים:  חדשות,  הרשות הפלשתינית,  מבצע "צוק איתן",  פלשתינאים,  עזה,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  המרכז הרפואי "סורוקה"
תגובות
יהושוע
18.07.2014, 11:05

שערוריה! מדוע אנו נותנים לאויבינו שירות רפואי? הם יכולים ללכת לקבל טיפולים דומים בבתי חולים במצריים, ערב הסעודית , ירדן, קטאר ויתר מדינות ערב. הלוואי והחולים הישראלים ובני משפחותיהם ייקחו את עצמם וימנעו בגופם את כניסת קרובי המחבלים ואף יסלקו אותם מתוך בתי החולים.

לשמור על צלם
19.07.2014, 12:12

אין לך שום הוכחה שמדובר בקרובי משפחה של מחבלים, רוב הסיכוי שמדובר באנשים שטרודים במחייה יומיומית עם ילד חולה ומאחלים לשלום שלווה ובריאות כמוך וכמוני.
וגם אם היו קרובי משפחה של מחבל - הרי הם עצמם אינם מחבלים או קוראים להרס ישראל, אלא מודים לה על העזרה. האם היית עושה שפטים במשפחתו של ברוך גולדשטיין או במשפחותיהם של רוצחי הנער הערבי, רק בגלל דעה של התנהגות של קרוב משפחה.
חבל לי על ליבו ומוחו הקודח של כל אדם שמסוגל לחסום בגופו ילד מקבלת טיפול רפואי, ואם קיים כזה אדם בתוך הצוות הרפואי - הוא בוגד בשבועת הרופא.

רופאה
19.07.2014, 12:05

משפחתי נפגעה מול עיני בארוע טרור כשהייתי בת 9, וזו אחת הסיבות העיקריות שהגעתי להיות רופאה - יהושוע - האם ילדים מתחת לגיל 3 הם אוייבך?
אני חושבת שאין לנו ברירה אלא לפעול כנגד תשתיות הטרור בעזה, אך אם ידוע לנו על חפים מפשע שניתן להגן עליהם עד תום המבצע - חובתינו לעשות זאת. לא כל שכן על ילדים פגיעים וחולים, שאולי לא יזכו שם לתנאים סבירים למחייה (למשל כאלו התלויים בחשמל או בציוד רפואי מסויים) ברור לי שאין לנו דרך אחרת אלא להטיב זה עם זה.
אני מוכנה לעזור לאחת המשפחות להיות כאן, אם צריכים להשתחרר מביה"ח ויקבלו אישור להישאר עד תום הלחימה. אוכל לארגן אולי עוד אנשים למשפחות נוספות. . בית החולים יכול ליצור עמי קשר באימייל.