חדשות

דיווח: המרפאה הפרטית לניתוחים אסתטיים ב"שיבא" תיסגר

מנהל "שיבא" הודיע על סגירת המרפאה עד סוף אוגוסט במכתב למשרד הבריאות, בהתאם למסקנות ועדת גרמן לאסור שר"פ בבתי חולים ציבוריים

פרופ' זאב רוטשטיין (יח"צ)
פרופ' זאב רוטשטיין (יח"צ)

המרפאה הפרטית לניתוחים אסתטיים ב"שיבא" תיסגר בסוף אוגוסט - כך הודיע מנכ"ל המרכז הרפואי "שיבא", פרופסור זאב רוטשטיין, במכתב למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור ארנון אפק, שהעתקו גם נשלח לנציבות שירות המדינה.

"ידיעות אחרונות", המדווח הבוקר (יום א') על מכתבו של פרופסור רוטשטיין, מציין כי ההחלטה על הסגירה נבעה מהמלצותיה של "ועדת גרמן", שאסרה על קיום שר"פ בבתי החולים הציבוריים. המרפאה הפרטית "קלאס קליניק" פועלת ב"שיבא" כ-14 שנה והניתוחים האסתטיים המבוצעים בה אינם נכללים בסל הבריאות.

מנכ"ל "שיבא" הביע במכתבו חשש שהחלטתו תגרום לירידה בהכנסות בית החולים שיועדו למימון הפעילות הציבורית וכן לירידה בחשיפת מתמחים לכירורגיה אסתטית. הוא ציין כי רופאים עלולים לעבוד מחוץ בית החולים במטרה להרוויח יותר.

ברקע ההחלטה עומדת גם המלצה של נציבות שירות המדינה לקיים הליך משמעתי נגד פרופ' רוטשטיין, על מעורבותו ואחריותו בנושא ביצוע ניתוחים פרטיים במרפאה הפרטית בשעות הבוקר. מי שביצע את הניתוחים הוא פרופ' אייל וינקלר.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  נציבות שירות המדינה,  ועדת גרמן,  פרופ' זאב רוטשטיין,  פרופ' אייל וינקלר,  קלאס קליניק,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות
דני
30.06.2014, 23:37

רוטשטיין אינו דובר אמת.

הוא לא סוגר בגלל ועדת גרמן. אין כל קשר. הוא סוגר מפני שזה אסור ובניגוד לחוק ובניגוד להוראות משרד הבריאות שהתלבש עליו סוף סוף והעמיד אותו לדין.

ועדת גרמן רק המליצה ואין להמלצותיה בינתיים כל תוקף.

14 שנים הוא התעלם מהוראות וצפצף על הממשלה ועל הוראותיה ועכשיו כשהוא עומד לדין משמעתי הוא פתאום נענה להמלצות ועדת גרמן.

רוטשטיין זורה חול בעינינו וממשיך להטעות בריש גלי.

מנהל בית החולים הגדול במדינה מטעה ומזלזל בכולם.

דר' רוטמן
01.07.2014, 08:41

לא רק הוא. זו חבורה קטנה של רופאים מקושרים להון אשר השתלטו על המערכת הציבורית. זוכים לרווח אישי אדיר ומפחידים את אזרחי המדינה שאם לא הם אין רופאים טובים אחרים במדינת ישראל. הם הכניסו קבלן רפואי גדול מהמגזר הדתי עמוק עמוק בתוך בתי החולים שלהם בכדי להביא מסה של חולים מאמינים וגם לא מאמינים לידיהם. והתוצאות הרפואיות? ברור שאין מעקב או סטטיסטיקה.

עדיה ברקאי
01.07.2014, 14:15

מעט מדי. מאוחר מדי.

רבי עקיבא
01.07.2014, 16:38

כן, הבעיה היא שרוטשטיין הוא לא היחיד, לא במערכת הבריאות הציבורית ולא בחברה הישראלית של "הון שלטון ולא דופקים חשבון"